Pierwszy sparing na remis!

9 lipca 2022

Sokół Kleczew zremisował z Lipnem Stęszew 1-1 w pierwszym sparingu przygotowującym do sezonu 2022/2023. Bramka dla Sokoła padła w 57 minucie spotkania po samobójczym trafieniu jednego z zawodników gości. Wyrównał w ostatniej akcji Jakub Budzyń.

Trener Michał Grzywacz dał szansę zagrać wszystkim dyspozycyjnym zawodnikom. Zabrakło Dominika Domagalskiego oraz Mateusza Kolińskiego. Pod nieobecność podstawowego golkipera Sokoła szansę pokazania się dostali dwaj testowani bramkarze.

Mecz ze świeżo upieczonym IV-ligowcem był długo wyrównany. Na początku to goście częściej strzelali na bramkę Sokoła, ale nie były to uderzenia zbyt niebezpieczne. Sokół inicjatywę przejął w drugiej części pierwszej połowy. Akcja Łukasza Bogajewskiego w 35 minucie powinna zakończyć się golem. Pomocnik Sokoła odebrał piłkę rywalowi i znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak piłka po jego uderzeniu zamiast do siatki pofrunęła obok słupka.

W 40 minucie Bogajewski ponownie wystąpił w głównej roli. Perfekcyjnie wyłożył piłkę Fabianowi Grzelce, jednak ten mają przed sobą tylko bramkarza wykazał zbyt mało zdecydowania i cała akcja nie powiodła się.

W drugiej połowie na murawie pojawiali się zmiennicy. Na skrzydle „szalał” Mikołajczyk, ale to akcja Majera przyniosła Sokołowi prowadzenie. Pomocnik Sokoła w 57 minucie dośrodkował z linii końcowej w pole karne, a tam zawodnik Lipna interweniował tak niefortunnie, że aż skierował piłkę do własnej bramki.

Pod koniec mecz na boisku zapanował chaos z którego goście skorzystali w ostatniej akcji meczu. Jakub Budzyń fantastycznie strzelił z rzutu wolnego i piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki. Chwilę potem sędzia zakończył spotkanie.

Kolejny mecz Sokół zagra za tydzień, a jego rywalem będzie Sokół Aleksandrów Łódzki.

Sokół Kleczew – Lipno Stęszew 1-1 (0-0)

Sokół: Bramkarz testowany – Patryk Kieliba, Adrian Kaliszan, Oleksandr Nasonov, Jan Andrzejewski, Tomasz Kowalczuk, Mateusz Molewski, Łukasz Bogajewski, Przemysław Jurków, Arkadiusz Wolniewicz, Fabian Grzelka. W drugiej połowie zagrali także: Bramkarz testowany, Mateusz Łuczak, Emanuel Mikołajczyk, Mateusz Majer, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Otoka Omasombo.