Sokół wygrywa i odzyskuje trzecie miejsce!

14 maja 2022

Sokół Kleczew pokonał przed własną publicznością Bałtyk Koszalin 1-0 i powrócił na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Bramkę na wagę trzech punktów w 75 minucie meczu zdobył Omasombo Otoka.

Pierwsza część meczu nie przyniosła bramek. Sokół przeciw szybkiemu zespołowi z Koszalina zagrał bardzo ambitnie, co zostało nagrodzone w drugiej połowie. Zanim jednak zespół Marcina Woźniaka zdobył gola wcześniej wybronił rzut karny. Sędzia tego spotkania  dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym i bez wahania podyktował „jedenastkę”. Na całe szczęście Mateusz Koliński świetnie wybronił strzał Jakuba Forczmańskiego, dobitki już nie musiał, bo pomocnik Bałtyku fatalnie przestrzelił.

Jedyny gola decydujący o wyniku tego spotkania padł w 75 minucie. Po dobrym zagraniu gola płaskim strzałem z 16 metrów zdobył Omasombo Otoka. Było to jego pierwsze trafienie w barwach Sokoła.

Za tydzień Sokół uda się do Środy Wielkopolskiej, gdzie trzeciej pozycji będzie bronił w meczu przeciwko Polonii.

Sokół Kleczew – Bałtyk Koszalin 1-0 (0-0)

Omasombo Otoka 75’

Sokół: Mateusz Koliński – Oleksandr Nasonov, Marcel Koziorowski, Dominik Domagalski, Tomasz Ceglewski, Tomasz Kowalczuk, Mateusz Molewski (71’ Krzysztof Biegański), Krzysztof Kołodziej (71’ Omasombo Otoka), Emanuel Mikołajczyk (77’ Szymon Bartosik), Miłosz Matuszewski.