GŁÓWNI SPONSORZY:

Przedłużenie ważności badań lekarskich

19 grudnia 2020

Mamy kolejną zmianę przepisów, którą po raz kolejny wywołuje panująca pandemia. Obejmuje ona kwestię badań okresowych, w tym również tych wykonywanych przez sportowców. Termin ich ważności został znacząco wydłużony. Dotychczas badania, których ważność upłynęła po dniu 7 marca bieżącego roku, zachowywały ważność do upływu 60 dni po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii. Okres ten zmieniono jednak w ramach tzw. Tarczy 6.0, którą opublikowano w Dzienniku Ustaw 9 grudnia.

 

Zgodnie ze znowelizowaną treścią art. 31m ust.1 specustawy “COVID”, orzeczenia lekarskie wydane w ramach wstępnych, okresowych i kontrolnych badań lekarskich, których ważność upłynęła po dniu 7 marca 2020 roku, zachowują ważność, nie dłużej jednak niż do upływu 180 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii.

 

Rozporządzenie to oznacza, że zawodnicy występujący w rozgrywkach wciąż mogą być dopuszczeni do gry na podstawie dotychczasowych badań. Wielkopolski ZPN stanowczo jednak zaleca wykonywanie regularnych badań swoich podopiecznych przez kluby. Nie należy traktować tej kwestii w kategoriach obowiązku do wykonania, lecz jako formę dbałości o zdrowie naszych zawodników.

 

Źródło: wzpn

Zobacz inne aktualności: