Sokół powiększa przewagę nad rywalami.

8 maja 2021

Sokół pokonał Unię Janikowo 3-1 i odniósł piątą wygraną z rzędu. Zwycięstwo kleczewianom zapewnili Dominik Chromiński, który zdobył dwa gole oraz Łukasz Zagdański.

Początek zaczął się fatalnie bo goście już w 11 minucie objęli prowadzenie. Więcej uwagi w obronie i straty gola można było uniknąć. Na szczęście zespół Sokoła po stracie bramki zareagował bardzo dojrzale i niemal natychmiast zaczął pracować nad wyrównaniem. Trwało to do 35 minuty, kiedy to po podaniu Wiktora Patrzykąta bramkarza Unii pokonał Dominik Chromiński. Pomocnik Sokoła w każdym kolejnym meczu udowadnia, że bramki potrafi strzelać niemal z każdej pozycji.

Do przerwy mieliśmy remis 1-1, ale Sokół do szatni mógł schodzić prowadząc, gdyby tylko Łukasz Zagdański nie pomylił się i w 38 minucie  strzelił gola z rzutu karnego. Wcześniej jedenastkę wywalczył Michał Ciarkowski.

Po przerwie Sokół ponownie chciał kontrolować przebieg gry i był bardzo bliski zdobycia gola. Najpierw „Zagi” zaliczył pudło z najbliższej odległości, a za chwilę Chromiński przestrzelił obok słupka.

W 58 minucie prowadzenie Sokołowi dał Zagdański, ale gol to przede wszystkim zasługa Mikołaja Zawistowskiego, który futbolówkę holował przez pół boiska by potem oddać ją do Chomińskiego, a ten następnie do strzelca gola.

W całym meczu świetnie w środku piłki rozdzielał Adrian Ligienza, a całym blokiem obronnym znakomicie kierował Adrian Kaliszan. To właśnie dobra gra całej defensywy sprawiła, że Sokół nie złamał się po naporem Unii, która przegrywając mocno pracowała nad odrobieniem strat.

Ostatnie 20 minut meczu ponownie należało do Sokoła. Kleczewianie przeprowadzali kontrę za kontrą, a ilość akcji zwiększyła się jeszcze, gdy w 81 minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścił w szeregach Janikowa, Patrzyk Urbański.

W 85 minut 100% sytuacji nie wykorzystali Kacprzak i Chromiński. Trzeci gol padł już na koniec meczu, gdy podanie Majera wykorzystał ponownie Chromiński.

Sokół Kleczew – Unia Janikowo 3-1 (1-1)

Dominik Chromiński 35’, 90’, Łukasz Zagdański 58’

Sokół: Mateusz Koliński – Wiktor Patrzykąt, Adrian Kaliszan, Marcel Koziorowski, Mikołaj Zawistowski, Mateusz Cegiełka (75’ Stanisław Wędzelewski), Adrian Ligienza, Norbert Grzelak (62’ Mateusz Majer), Dominik Chromiński, Michał Ciarkowski (80’ Wiktor Kacprzak), Łukasz Zagdański.