GŁÓWNI SPONSORZY:

Pierwsze pomysły na dokończenie ligi.

22 marca 2020

Zawieszenie rozgrywek do 26 kwietnia sprawiło, że zaczęła gasnąć nadzieja no dokończenie trwającego sezonu piłkarskiego. Zaledwie jedna rozegrana kolejka i aż osiem odwołanych, a to przecież nic pewnego, że w maju Sokół wróci do gry.

Trwający kryzys zmusza władze wojewódzkie i centralne do wykreowania planu awaryjnego. Jeden z nich przedstawił dziś wiceprezes PZPN Andrzej Padewski. W jego zamyśle ligi półzawodowe i amatorskie powinny zostać podzielone na dwie grupy w której zespoły zagrałyby systemem każdy z każdym. Póki co obowiązuje zasada, że na koniec sezonu będą liczyły się punkty z ostatniej rozegranej kolejki. Niestety przepis ten jest mocno krzywdzący tych, którzy bronią się przed spadkiem lub gdy walczą o awans. Pomysł Andrzeja Padewskiego, jak sam zaznacza się jest idealny, ale stanowi jakiś kompromis i wyklucza grę klubów co trzy dni.

Przewiduje się także grę dłużej niż do czerwca. Rozgrywki miałyby być przedłużone do połowy lipca. Niestety panująca epidemia nie daje gwarancji, że pierwszą kolejkę zagramy pierwszego dnia maja, co wtedy? Pewnego możemy być jednego. Żadne rozwiązanie nie będzie zadowalać wszystkich.