Odpadamy z Puchary Polski

14 marca 2024

W środę, 13 marca, odbyła się pierwsza runda Wielkopolskiego Pucharu Polski. Piłkarze Sokoła przegrali w nim 0:4 z Polonią Środa Wielkopolska.

Od samego początku spotkania kibice oglądali dobry mecz. Oba zespoły sobie sytuacje brakowe. W 11 minucie błąd w wyprowadzeniu piłki pod własną bramką popełnili gracze Sokoła, do piłki dopadł Emanuel Mikołajczyk i bez większych problemów trafił do bramki kleczewian. Po starcie bramki Sokół dążył do odrobienia strat. Polonia zaś skupiła się na kontratakach. Po stronie Sokoła swoje okazje mieli: Przemysław Kita, Mateusz Wzięch, Kacper Janiak. Ale za każdym razem skutecznie interweniował bramkarz polonistów – były gracz Sokoła Hubert Świtalski. Tym samym pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem Polonii Środa 1:0.

Po zmianie stron Sokół nadal był drużyną przeważającą. Jednak w 52 minucie popełnili kolejny błąd i nadziali się na kontrę przeciwnika. Mikołaj Stangel przejął piłkę adresowaną do Jana Andrzejewskiego i  spod linii końcowej dośrodkował idealnie do Jędrzeja Drame,  który dopełnił formalności, zdobywając drugiego gola dla Polonii. Cztery minuty później w polu karnym Polonii sfaulowany został Mateusz Wzięch. Sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale fatalnie wykonał tą jedenastkę i piłka minęła bramkę. To jeszcze bardziej  napędziło Polonię Środa. W 64 minucie obejrzeliśmy najładniejszą bramkę tego spotkania. Rozgrywający bardzo dobre spotkanie Jakub Giełda najpierw odebrał piłkę przed polem karnym rywali, a potem huknął z około 18 metrów i piłka wpadła obok bramkarza Sokoła. Poloniści prowadzili już różnicą trzech bramek. To zdecydowanie podłamało zespół Sokoła, który już nie atakował z taką furią. W ostatniej akcji meczu w polu karnym faulowany był Bruno Siedlecki i sędzia podyktował jedenastkę dla gości. Do piłki podszedł Dawid Bałdyga, który pokonał Eryka Mirusa.

Sokół Kleczew – Polonia Środa Wielkopolska 0:4 (0:1)

11′ Emanuel Mikołajczyk, 52′ Jędrzej Drame, 65′ Jakub Giełda, 90′ Dawid Bałdyga (k)

Sokół: Eryk Mirus – Michał Zimmer, Adrian Kaliszan (70′ Aleksander Kultys), Hubert Kaptur – Kacper Friska (76′ Szymon Łukowski), Jan Andrzejewski (Filip Młodożeniec)i, Kacper Janiak (70′ Jakub Wajman), Michał Grobelny (76′ Michał Grobelny), Mateusz Sopoćko (76′ Dawid Wróbel), Mateusz Wzięch – Przemysław Kita (70′ Kamil Chiliński)

Żółte kartki: Hubert Kaptur, Mateusz Wzięch