GŁÓWNI SPONSORZY:

Główka Pawlaka!

24 maja 2023

Po bramce Krystiana Pawlaka Sokół Kleczew pokonał Unię Swarzędz 1-0. Dzięki wygranej drużyna Łukasza Cichosa odskoczyła swojej sąsiadce w tabeli na cztery punkty.

Mecz od początku był bardzo zacięty. Zarówno jedna, jak i druga ekipa prowadziły grę w szybkim tempie z wieloma sytuacjami w okolicach pola karnego. Choć brakowała strzałów w światło bramki to mecz mógł się podobać. Sokół lepiej operował prostopadłymi podaniami, a Unia grą skrzydłem. W kleczewskim zespole znów aktywny był Janiak, który rozpoczynał wszystkie najgroźniejsze ataki.

Pod koniec pierwszej połowy wspomniany Janiak podał do wchodzącego z prawej strony Martuszewskiego. Ten miał mnóstwo czasu na dośrodkowanie w pole karne. Przymierzył dokładnie  wprost na głowę otoczonego obrońcami Pawlaka. Silny napastnik Sokoła poradził sobie jednak ze strażą Unii i wpakował futbolówkę do siatki.

Po przerwie gra wyglądała bardzo podobnie. W 74 minucie doszło do sytuacji, która mogła zaważyć na wyniku spotkania. Igor Martuszewski sfaulował jednego z zawodników w taki sposób, że sędzia pokusił się o wyciągnięcie z kieszeni czerwonej kartki.  Trener Cichos szybko zareagował na osłabienie desygnując do gry Kowalczuka, co miało zabezpieczyć drogę do bramki Sokoła. Manewr ten udał się doskonale, bo Unia ani nie zyskała wyraźnej przewagi, ani nie zagroziła jakoś dobitnie, co by doprowadziło do remisu.

W sobotę Sokół zagra z Bałtykiem Gdynia. Mecz ten rozegrany zostanie o godz. 17.00.

Sokół Kleczew – Unia Swarzędz 1-0 (1-0)

Krystian Pawlak 43’

Sokół: Sebastian Lorek – Cezary Stańczyk (75’ Tomasz Kowalczuk), Igor Martuszewski, Adrian Kaliszan, Hubert Kaptur, Fabian Grzelka (66’ Emanuel Mikołajczyk), Eryk Kryg, Michał Grobelny, Michał Zimmer, Kacper Janiak, Krystian Pawlak