GŁÓWNI SPONSORZY:

Derby dla Sokoła! Urodzinowe trafienie Grzelaka!

10 kwietnia 2021

Kolejne derby powiatu konińskiego już za nami. Sokół pokonał Górnika 3-1 i była to piąta derbowa wygrana z rzędu. Gole zapewniające trzy punkty zdobyli Dominik Chromiński (dwie) i Norbert Grzelak.

Zwycięstwo z okupującym dolne rejony tabeli Górnikiem nie przyszło łatwo. Biało-niebiescy od początku meczu mocno przycisnęli i to oni przez pierwszy kwadrans nadawali grze ton. Przebudzenie w szeregach Sokoła nadeszło dopiero w 25 minucie, gdy Norbert Grzelak najpierw trafił w słupek, a kilka minut potem już bezpośrednio do bramki Górnika. Pomocnikowi Sokoła zdobyty gol przyniósł podwójną radość bowiem strzelił go w dniu swoich 34 urodzin.

Sokół po objęciu prowadzenia odzyskał kontrolę nad przebiegiem spotkania i szybko zaliczył drugie trafienie. W 35 minucie z rzutu różnego idealnie na głowę Chromińskiego dośrodkował Michał Ciarkowski i mieliśmy 2-0.

Początek drugiej połowy nadal należał do Sokoła, a ukoronowaniem meczu powinien być gol Michała Ciarkowskiego w 56 minucie, lecz ten miał pecha i zamiast do siatki Górnika trafił w słupek.  Tymczasem po drugiej stronie boiska Górnik coraz swobodniej operował piłką aż w końcu w 60 minucie zdobył gola kontaktowego. To tylko uskrzydliło przyjezdnych, którzy potem przez długie minuty zagrażali bramce Sokoła. Remis wisiał niemal w powietrzu. Na szczęście Sokół ma Dominika Chromińskiego, który w 90 minucie oszukał obrońców i plasowany strzałem pozbawił koninian wszelkich nadziei na choćby jeden punkt w tym spotkaniu. Dla Chromińskiego był to już 12 gol w tym sezonie i zrównał się pod tym względem z najlepszym jak dotąd strzelcem Sokoła, Łukaszem Zagdańskim.

Sokół Kleczew – Górnik Konin 3-1 (2-0)

Norbert Grzelak 28’, Dominik Chromiński 35’, 90’

Sokół: Grzegorz Gibki – Wiktor Patrzykąt, Marcel Koziorowski (46’ Maciej Adamczewski), Adrian Kaliszan, Mikołaj Zawistowski, Adrian Ligienza (90’ Konrad Kobylarek), Mateusz Cegiełka (58’ Stanisław Wędzelewski), Norbert Grzelak (82’ Wiktor Kacprzak), Dominik Chromiński, Michał Ciarkowski (59’ Mateusz Majer), Łukasz Zagdański.