Sokół pokonał rezerwy Pogoni.

12 sierpnia 2023

Sokół Kleczew po zaciętym pełnym zwrotów akcji meczu pokonał rezerwy Pogoni Szczecin 3-2. Trzy punkty zapewnili Jan Andrzejewski, Tomasz Kowalczuk i Mateusz Wzięch.

Mecz dla ekipy Łukasza Cichosa zaczął się najgorzej jak mógł. Już w drugiej minucie spotkania Tomasz Kowalczuk zagrał ręką w polu karnym i goście po golu Turskiego objęli prowadzenie. Stracony gol sprawił, że Pogoń niemal natychmiast zmieniła ustawienie i zaczęła bronić licząc na kontry.

Sokół musiał się odkryć i zacząć forsować defensywę przyjezdnych, a ta w pierwszej połowie nie popełniała błędów. Dopiero pod koniec pierwszej połowy wyśmienite podanie Grobelnego wzdłuż bramki trafiło do Jana Andrzejewskiego, który z dużym spokojem doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron role się odwróciły i to Sokół po rzucie karnym objął prowadzenie . Faulowany w obszarze jedenastu metrów był wychodzący na czystą pozycję Krystian Pawlak. Rzut karny pewnie wykorzystał Tomasz Kowalczuk.

Sokół w przeciwieństwie do Pogoni nie bronił korzystnego wyniku, ale stwarzał sobie kolejne dogodne okazje. Niestety chwila nieuwagi w defensywie zemściła się i tym razem to Pogoń wyrównała.

Pod koniec mecz będący dziś w wyśmienitej dyspozycji Mateusz Wzięch strzelił cudownego gola zza pola karnego co zapewniło Sokołowi trzy punkty.

Za tydzień w piątek Sokół zagra na wyjeździe z Gedanią Gdańsk, która po pierwszych dwóch kolejkach pozostaje bez punktów.

Sokół Kleczew – Pogoń II Szczecin 3-2 (1-1)

Jan Andrzejewski 43’, Tomasz Kowalczuk 58’ (k), Mateusz Wzięch 84’

Sokół: Sebastian Lorek – Michał Grobelny, Adrian Kaliszan, Hubert Kaptur, Jan Andrzejewski, Kacper Friska (68’ Kacper Andrzejewski), Tomasz Kowalczuk, Michał Zimmer (73’ Gracjan Konieczny), Cezary Stańczyk (85’ Miłosz Matuszewski), Mateusz Wzięch (85’ Kacper Kroczyński), Krystian Pawlak.