Bałtyk – Sokół 3-1

27 maja 2023

Sokół Kleczew przegrał na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia 1-3. Potwierdził się tym samym fakt, że Sokół w Kleczewie tylko wygrywa, ale już w Gdyni nigdy. Wyjazdowe statystyki (cztery porażki i dwa remisy) dobitnie pokazały, że Stadion Rugby dla Sokoła nie jest szczęśliwy.

Pierwszy kwadrans w wykonaniu Sokoła był bardzo poprawny, jednak później wszystko zaczęło się psuć. Sokół stanął i pozwolił Bałtykowi grać w piłkę. Ten walcząc o utrzymanie poczuł wiatr w żagle i zaczął atakować. W 30 minucie padła pierwsza bramka dla gospodarzy. Nieudana interwencja Szabłowskiego , który wypuścił piłkę z rąk sprawiła, że trzeba było zacząć odrabiać straty. Niestety 5 minut później Bałtyk zdobył drugiego gola i na przerwę schodził z solidną zaliczką.

Po przerwie Sokół zdobył gola kontaktowego. Bardzo ładną akcję przeprowadził Fabian Grzelka, który po solowej akcji dośrodkował na 12 metra do Wzięcha. Ten silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Radość Sokoła nie trwała długo, bo już 2 minuty później Bałtyk zdobył decydującego gola. Bramka kuriozalna, bo po dośrodkowaniu jednego z zawodników gdynian piłka powędrowała nad głową Szabłowskiego trafiła w słupek, a potem za linię bramki Sokoła.

W ekipie Sokoła w drugiej połowie zagrało dwóch zawodników Juniorów. Dawid Szygenda dla którego był to szósty ligowy występ oraz Szymon Łukowski , który dziś debiutował.

Bałtyk Gdynia – Sokół Kleczew 3-1 (2-0)

Wzięch 50’

Sokół: Sebastian Szabłowski – Jan Andrzejewski (72’ Dawid Szygenda), Adrian Kaliszan, Hubert Kaptur, Michał Grobelny, Tomasz Kowalczuk, Mateusz Ławniczak, Kacper Janiak (84’ Szymon Łukowski), Mateusz Wzięch, Fabian Grzelka, Krystian Pawlak.