Pewny pucharowy awans!

4 marca 2023

Sokół Kleczew pokonał w meczu pucharowym SKP Słupca 5-0 i awansował do 1/8 finału wojewódzkich rozgrywek. Bramki dla Sokoła zdobywali: Mateusz Wzięch, Hubert Kaptur, Krystian Pawlak, Mateusz Molewski oraz wychowanek Sokoła Dawid Szygenda.

Sokół od pierwszych minut meczu zdominował swojego niżej notowanego rywala. Słupczanie w pierwszej połowie ani razu nie zdołali przedrzeć się pod bramkę Sokoła, a w całym meczu oddali tylko jeden celny strzał. Sokół zaś grał na wielkim luzie i to pomimo braku w pierwszym składzie Tomasza Kowalczuka i Mateusz Molewskiego. Obaj na murawie pojawili się dopiero w drugiej części meczu.

Zanim worek z bramkami został rozwiązany jego przedsmak mieliśmy już w pierwszym kwadransie, kiedy to minimalnie głową przestrzelił Krystian Pawlak, a później bliski zdobycia gola był Kacper Janiak. Skrzydłowy Sokoła zrobił wszystko jak należało, ale kąt z którego strzelał był zbyt ostry i bramkarz mimo problemów zdołał wybić futbolówkę.

Na pierwszego gola czekaliśmy do 19 minuty, kiedy to sprawy w swoje ręce wziął Mateusz Wzięch. Pomocnik Sokoła huknął zza pola karnego, czym zupełnie zaskoczył bramkarza SKP.

Drugą bramkę zdobył strzałem głową Hubert Kaptur, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Wzięcha. Dla młodego obrońcy Sokoła był to pierwszy gol w klubowych barwach.

W drugiej połowie sygnał do dalszych ataków dał Pawlak, który pięknie pokonał bramkarza SKP strzałem głową. Jeszcze piękniejszą bramkę zdobył w 76 minucie Mateusz Molewski. Rozgrywający Sokoła technicznym strzałem zza pola karnego skierował futbolówkę w samo okienko bramki rywala.

Wygrana 5-0 zapewniła Sokołowi awans do 1/8 finału tych rozgrywek. W dalszym etapie zespół Łukasza Cichosa zmierzy się z wygranym Olimpia Koło – Polonia Środa Wlkp.

Kropkę nad „i” postawił Dawid Szygenda. Wychowanek Sokoła w 78 minucie meczu zdobył swojego pierwszego gola w barwach Sokoła.

SKP Słupca – Sokół Kleczew 0-5 (0-2)

Mateusz Wzięch 19’, Hubert Kaptur 22’, Krystian Pawlak 68’, Mateusz Molewski 76’, Dawid Szygenda 78’

Sokół: Sebastian Szabłowski – Jan Andrzejewski, Michał Zimmer(38’ Igor Martuszewski), Adrian Kaliszan, Hubert Kaptur, Kacper Janiak (75’ Emanuel Mikołajczyk), Mateusz Wzięch, Fabian Grzelka (46’ Mateusz Molewski), Michał Grobelny, Mateusz Ławniczak (65’ Tomasz Kowalczuk), Krystian Pawlak (75’ Dawid Szygenda).