GŁÓWNI SPONSORZY:

Porażka z w pierwszej kolejce.

1 sierpnia 2020

Od porażki 1-2 zaczęli nowy sezon piłkarski zawodnicy Sokoła Kleczew. Gola dla Sokoła w 38 minucie zdobył Łukasz Zagdański. W kadrze Sokoła w Środzie Wielkopolskiej zadebiutował Adrian Ligienza, który dopiero co dołączył do zespołu.

Początek tradycyjnie zaczął się od piłkarskich szachów, które zakończyły się w 24 minucie, gdy Poloniści wywalczyli rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Jędrzej Kujawa całkowicie zaskakując Huberta Świtalskiego, który tylko przyklęknął po jego uderzeniu.

Kwadrans później wyrównał Łukasz Zagdański. Futbolówkę w pole karne z prawej strony wrzucił Kobylarek, głową strzelał Piceluk, a dzieła dokończył Zagdański, który po raz kolejny pokazał, że jest typowym lisem pola karnego i skorzysta z każdej bezpańskiej piłki. Po zdobytym golu zawodnicy Sokoła wykonali „kołyskę”, która symbolizowała narodziny syna „Zagiego”.

Na początku drugiej połowy średzki zespół ponownie objął prowadzenie. Tym razem w zdobyciu gola Polonistą pomogło aż czterech naszych zawodników, którzy po strzale zawodnika gospodarzy biernie przyglądali się jak piłka odbija się od dwóch słupków, a na końcu wpada pod nogi Krystiana Pawlaka. Napastnik Polonii, który do bramki rywali trafiał ostatnio regularnie nie zastanawiał się i „dziubnął” piłkę do siatki.

Polonia Środa Wlkp. – Sokół Kleczew 1-2 (1-1)

Jędrzej Kujawa 24’ (k), Krystian Pawlak 52’ – Łukasz Zagdański 38’

Sokół: Hubert Świtalski – Szymon Bartosik, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Tomasz Koziorowski, Maciej Adamczewski (75′ Emanuel Mikołajczyk), Konrad Kobylarek, Norbert Grzelak, Mateusz Majer (68′ Olaf Wójtowicz), Paweł Piceluk (55′ Adrian Ligienza), Łukasz Zagdański.