Znów ta Pogoń!

20 maja 2023

Pogoń Nowe Skalmierzyce to zespół, który wybitnie Sokołowi nie „leży”. Drużyna Łukasza Cichosa przegrała dziś ligowe spotkanie 0-1 i była to czwarta z rzędu porażka z Pogonią.

Pogoń w dużej części meczu przeważała. W pierwszych 45 minutach zdobył jednego gola, którego autorem był Patryk Palat. Świetnie w bramce Sokół bronił Sebastian Lorek, który na co dzień jest zmiennikiem Sebastiana Szabłowskiego. W ekipie Sokoła swoje szanse od pierwszej minuty dostali ponownie Igor Martuszewski i Emanuel Mikołajczyk.

Sokołowi zwłaszcza w drugiej połowie okazji do wyrównania nie brakowało, ale jak to niekiedy bywa. Brakło trochę szczęścia i trochę precyzji.

Kolejne spotkanie Sokół zagra już w środę. W 30 kolejce kleczewianie zagrają z Unią Swarzędz.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Sokół Kleczew 1-0 (1-0)

Patryk Palat 37’

Sokół: Sebastian Lorek – Igor Martuszewski (78’ Cezary Stańczyk), Hubert Kaptur, Adrian Kaliszan, Michał Zimmer, Tomasz Kowalczuk (72’ Michał Grobelny), Kacper Janiak, Mateusz Ławniczak, Emanuel Mikołajczyk (46’ Fabian Grzelka), Mateusz Wzięch (72’ Eryk Kryg), Krystian Pawlak