Znakomity mecz Sokoła

28 września 2023

Sokół po przegranym meczu w dogrywce z Zagłębiem Lubin odpadł z rozgrywek Pucharu Polski. Mecz w Kleczewie stał na wysokim poziomie, a piłkarze Sokoła wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności, prowadząc równorzędną grę z renomowanym przeciwnikiem z Ekstraklasy i stawiając mu twarde warunki.

Już w 7 minucie meczu Hubert Kaptur dał prowadzenie drużynie z Kleczewa. Miedziowi odpowiedzieli dwoma trafieniami w 14 i 22 minucie. Wyrównującą bramkę dla kleczewian strzelił w 66 minucie Mateusz Wzięch. Wynik 2:2 utrzymał się do końca meczu. W dogrywce zwycięską bramkę dla gości z Lubina zdobył Juan Muñoz.

Na pomeczowej konferencji prasowej obydwaj trenerzy – Waldemar Fornalik i Łukasz Cichos – zgodnie podkreślili, że był to bardzo dobry mecz.

Sokół Kleczew – Zagłębie Lubin 2:3 pd. (1:2, 2:2)

Hubert Kaptur (7′), Mateusz Wzięch (66′) – Tornike Gaprindaszwili (14′), Marek Mróz (22′), Juan Muñoz (101′)

Sokół: Lorek – Grobelny (106. Stańczyk), Kaliszan, Kaptur, Andrzejewski – Konieczny (60. Kroczyński), Kowalczuk (106. Szygenda), Andrzejewski (77. Friska), Wzięch (90. Klimko), Matuszewski – Pawlak.