Zawistowski strzela w Koszalinie.

9 października 2021

Sokół Kleczew pokonał na wyjeździe Bałtyk Koszalin 1-0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Mikołaj Zawistowski, który wykorzystał dośrodkowanie Krzysztofa Biegańskiego.

Pierwszy mecz dla trenera Marcina Woźniak po ponad czteroletniej przerwie zakończył się pomyślnie. Sokół przeważał w wielu aspektach i zasłużenie zdobył gola, a na tego trzeba było poczekać do drugiej połowy. Trzy minuty po wznowieniu gry akcję na prawym skrzydle przeprowadził Krzysztof Biegański, który doskonale wrzucił w  pole karne, a tam akcję zamykał Mikołaj Zawistowski, który piłkę do siatki gospodarzy posłał uderzeniem głową.

Wygrana cieszy podwójnie, bowiem Sokół od 76 minuty grał w osłabieniu. Drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę otrzymał Sebastian Golak.

Dzięki wygranej Sokół zwiększył dystans w stosunku do Bałtyk oraz przeskoczył w  tabeli Błękitnych Stargard, którzy dziś niespodziewanie zremisowali z GKS-em Przodkowo. Za tydzień spotkanie z Polonią Środa Wlkp.

Bałtyk Koszalin – Sokół Kleczew 0-1 (0-0)

Mikołaj Zawistowski 48’

Sokół: Mateusz Kustosz – Wiktor Patrzykąt, Sebastian Golak, Adrian Kaliszan, Szymon Bartosik, Sebastian Śmiałek, Tomasz Kowalczuk, Krzysztof Biegański (81’ Marcel Koziorowski), Mikołaj Zawistowski (90’ Tomasz Ceglewski), Krzysztof Kołodziej (81’ Miłosz Matuszewski), Adrian Ratajczyk (55’ Dominik Domagalski)