Wygrana Młodzików z Turem Turek.

11 października 2022

W sobotnie popołudnie kolejne spotkanie w  lidze Młodzika D1 rozegrał zespół Sokoła Kleczew.

Przeciwnikiem, który zawitał do Budzisławia Kościelnego był MKS Tur 1921 Turek.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Nasi zawodnicy starali się realizować zadania, które na ten mecz zostały wyznaczone. Sokół jeszcze w pierwszej części meczu zdołał objąć prowadzenie. Odbiór na połowie przeciwnika zanotował Kacper Szygenda i popędził na bramkę Tura. Strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi gości. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej części spotkania zawodnicy gości zdołali wyrównać stan meczu. Po odbiorze w bocznym sektorze boiska zawodnik gości posłał długie podanie do środka i w sytuacji sam na sam Oskar Kościelski był bez szans.

Nasza drużyna straconym golem się nie załamała i dążyła do zdobycia kolejnej bramki. Udało się po rzucie rożnym. Do dobrego dośrodkowania Patryka Jałoszyńskiego najwyżej wyskoczył Kacper Kałużny i strzałem głową w okienko bramki Tura nie dał szans bramkarzowi gości.

Zawodnicy Tura mieli dobrą okazję do wyrównania, ale bardzo dobrze w bramce zachował się Oskar Koscielski.

Wynik meczu już nie uległ zmianie i Sokoły mogły się cieszyć z wywalczonego zwycięstwa.

Skład: Kościelski Oskar, Kałużny Kacper, Sroka Filip, Wiśniewski Mateusz, Jałoszyński Patryk, Bugajski Jan (C), Błaszczyk Piotr, Kryrowicz Kacper, Szygenda Kacper, Sadowski Jakub, Bąkowski Szymon, Cichoń Marcel