Ulewa zdominowała mecz w Kole.

11 września 2022

Zespół Sokoła Kleczew Junior B2 w sobotę wybrał się na mecz czwartej kolejki do Koła, by zmierzyć się z miejscową Olimpią.

Spotkanie było rozgrywane w bardzo ciężkich warunkach pogodowych. Przy ulewnie padającym deszczu gra na sztucznej nawierzchni była prawie niemożliwa. Piłka zatrzymywała się w kałużach i kontrolowanie jej było ciężkie dla obu drużyn.

W pierwszej połowie dobrą okazje do otwarcia wyniku miał Igor Jagodziński, ale jego strzał zdołał obronić bramkarz Olimpii. Chwilę później po rzucie wolnym bramkę zdobyli gospodarze i było 1:0. Tuż przed końcem pierwszej części gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kuby Krysztofowicza wyrównujące trafienie głową zaliczył Kuba Szeląg.

Druga cześć gry rozpoczęła się od ataków Sokoła. Pierwszej okazji nie wykorzystał Hubert Zajfert.

Kolejna okazje do strzelenia bramki miał Oliwier Budziński, którego strzał w kierunku długiego słupka minimalnie minął bramkę gospodarzy.

W 70 minucie boisko z powodu kontuzji opuścić musiał kapitan Sokoła Kacper Szymański i prawdopodobnie zespół będzie musiał radzić sobie bez niego w kilku następnych spotkaniach.

Gospodarze próbowali się odgryźć i udało im się to w 85 minucie meczu. Po prostopadłym podaniu mijającym naszą linię obrony skrzydłowy Olimpii strzałem od słupka umieścił piłkę w bramce.

Sokół walczył do końca i w ostatnich minutach mógł doprowadzić do wyrównania, ale bramkarz gospodarzy poradził sobie ze strzałem Kuby Szeląga.

Sokół: Broniszewski Adam, Bladziak Marek, Szymański Kacper(70’ Trzemkowski Antoni), Bobrowski Jakub, Pogorzelski Artur, Wojtaszak Wojciech, Krysztofowicz Jakub, Szeląg Jakub, Lewandowski Kacper(65’ Budziński Oliwier), Zajfert Hubert, Jagodziński Igor(75’Zbyszewski Oliver)

Giszter Karol, Jesiołkiewicz Michał, Kowalski Mateusz, Zbyszewski Maciej, Mikitin Kacper, Mrówczyński Mateusz, Flejszman Wiktor, Kasiorek Franciszek