Szalony mecz w Kleczewie

23 sierpnia 2023

Szalony mecz w Kleczewie. Sokół po golu z rzutu karnego w ostatnich sekundach meczu pokonał KP Starogard Gdański 4-3. Do bramki rywali trafiali dwukrotnie Mateusz Wzięch oraz Michał Zimmer i Tomasz Kowalczuk.

Mecz od pierwszego gwizdka sędziego obfitował w ogromne emocje. Już w drugiej minucie  Gracjan Konieczny mógł strzelić pierwszego gola dla Sokoła, ale mimo doskonałej okazji trafił wprost w bramkarza. Przewaga Sokoła w pierwszych fragmentach meczu była dość wyraźna, ale to przyjezdni pierwsi objęli prowadzenie. W 20 minucie goście znakomicie poradzili sobie z wysokim pressingiem Sokoła, szybko przenieśli ciężar gry na połowię przeciwnika i zdobyli gola.

Odpowiedź była niemal natychmiastowa. Piękna akcja Stańczyka i Wzięcha zakończyła się trafieniem tego drugiego.  W 30 minucie w słupek trafił Jan Andrzejewski, ale jeszcze przed przerwą to KP Starogard Gdański zdobył prowadzenie. Po zmianie stron na boisku pojawił się Michał Zimmer.  I to ten zawodnik doprowadził ponownie do remisu.

W 74 minucie błąd w obronie sprawił, że Sokół znów musiał gonić wynik. Goście prowadzili 3-2, ale utrzymać im ten wynik było niezwykle trudno. Będący w świetnej formie Mateusz Wzięch zaledwie 3 minuty później strzelił trzeciego gola dla Sokoła.

Pod koniec spotkania, gdy wydawało się że podział punktów jest już pewny Sokół wywalczył rzut karny. Trener Cichos tak przeżywał to spotkanie, że już nawet nie patrzył, jak Tomasz Kowalczuk zdobywa zwycięskiego gola.

Sokół Kleczew – KP Starogard Gdański 4-3 (1-2)

Mateusz Wzięch 24’, 77’, Michał Zimmer 53’, Tomasz Kowalczuk 90’ (k)

Sokół: Sebastian Lorek – Michał Grobelny, Adrian Kaliszan, Hubert Kaptur, Jan Andrzejewski, Tomasz Kowalczuk, Kacper Friska (46’ Michał Zimmer), Gracjan Konieczny (65’ Miłosz Matuszewski), Cezary Stańczyk (77’ Kacper Kroczyński), Mateusz Wzięch, Krystian Pawlak.