Sokół zatrzymany przez swarzędzan

4 listopada 2023

Nie udało się Sokołowi wygrać czwartego meczu z rzędu. W piętnastej kolejce rundy jesiennej drużyna z Kleczewa musiał uznać wyższość piłkarzy Unii Swarzędz.
Pierwsza połowa meczu należała do swarzędzan, którzy od początku spotkania przeważali w ofensywie, co dało im prowadzenie w 27 minucie meczu, po strzale głową Kamila Dałka. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa meczu.
Po przerwie inicjatywę przejął Sokół, jednak to piłkarze ze Swarzędza byli bliżsi podwyższenia wyniku meczu, gdyż w 55 minucie piłka po strzale Łukasza Spławskiego uderzyła w słupek bramki bronionej przez Sebastiana Lorka. Dziesięć minut później kleczewianie odpowiedzieli bramką, zdobytą po strzale głową przez Krystiana Pawlaka. Przy tym golu asystował wprowadzony do gry w 57 minucie meczu Michał Zimmer.
Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Najpierw w 85 minucie meczu, po dość chaotycznym zachowaniu kleczewskiej obrony, sędzia meczu podyktował kontrowersyjny rzut karny po faulu Sebastiana Lorka na Dominku Chromińskim. Pewnym strzałem sam poszkodowany podwyższył wynik meczu na 2:1. Ten sam zawodnik w doliczonym czasie po raz drugi pokonał bramkarza Sokoła, wykorzystując idealne podanie, które umożliwiło mu znalezienie się w sytuacji sam na sam ze Sebastianem Lorkiem. Pomocnik Unii pewnie ją wykorzystał, ustalając wynik meczu 3:1.
Za tydzień, 11 listopada, Sokół rozegra mecz z Polonią Środa Wielkopolska. Spotkanie zaplanowano na godzinę 13:00.

Unia Swarzędz – Sokół Kleczew 3:1 (1:0)

Kamil Dałek (27′), Dominik Chromiński (85′, 90′) – Krystian Pawlak (65′)

Sokół: Sebastian Lorek – Kacper Andrzejewski, Adrian Kaliszan, Aleksander Kultys, Jan Andrzejewski – Michał Grobelny – Filip Młodożeniec (76′ Wojciech Klimko), Tomasz Kowalczuk (57′ Michał Zimmer), Gracjan Konieczny (76′ Miłosz Matuszewski), Mateusz Wzięch – Krystian Pawlak