Sokół rządzi na wyjazdach.

1 listopada 2020

Wygraną 2-1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie Sokoła z Unią Swarzędz. Tym samym kleczewianie potwierdzają, że doskonale czują się w spotkaniach poza domem. Zwycięstwo nad Unią było piątym w tym sezonie. Dla porównania w meczach na własnym boisku Sokół wygrał tylko raz.

W Swarzędzu mecz niemal od początku toczył się pod dyktando Sokoła. Co prawda zarówno Unia, jak i Sokół stworzyli sobie tylko po jednej poważnej sytuacji podbramkowej, ale to Sokół częściej przebywał na połowie rywali.

Po zmianie stron Sokół mocno przycisnął Unitów. W 59 minucie prostopadła podanie Mateusza Roszak wykorzystał Dominik Chromiński i mieliśmy 1-0. Kilka minut później strzelec pierwszego gola wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Łukasza Zagdański.

Unia honorowego gola zdobyła na chwile przed końcem spotkania. Gola z rzutu karnego zdobył Gerard Pińczuk.

W  meczu z Unią w kadrze Sokoła nastąpiło kilka zmian. Na środku obrony zagrał Marcel Koziorowski, który zastąpił pauzującego za kartki Adriana Kaliszana. W środku pola od pierwszej minuty zagrał Maciej Adamczewski, a na skrzydle Konrad Kobylarek, który dotychczas był głównie zmiennikiem.

Ostatnie dziesięć minut spotkania zagrał też Mateusz Majer, który do gry powraca po długiej przerwi spowodowanej kontuzją.

Unia Swarzędz – Sokół Kleczew 1-2 (0-0)

Gerard Pińczuk 90’ (k) – Dominik Chromiński 59’, Łukasz Zagdański 66’ (k)

Sokół: Mateusz Koliński – Szymon Bartosik, Tomasz Koziorowski, Marcel Koziorowski, Dawid Śnieg, Mateusz Roszak, Maciej Adamczewski (80’ Mateusz Majer), Konrad Kobylarek (75’ Kacper Osiadły), Adrian Ligienza, Dominik Chromiński, Łukasz Zagdański