Sokół pogromcą liderów!

1 kwietnia 2023

To nie prima aprilisowy żart. Sokół pokonał na wyjeździe Gedanię Gdańsk 3-1 i podtrzymał świetną serię w meczach z zespołami z czołówki. Po pokonaniu Polonii Środa Wlkp. i Olimpii Grudziądz wszyscy po cichu liczyli, że i tym razem Sokół sprawi niespodziankę. I tak też się stało. Wygraną w Gdańsku zapewnili Krystian Pawlak, który zdobył dwie bramki oraz Fabian Grzelka.

Sokół podobnie, jak przed tygodniem bardzo szybko objął prowadzenie. Już w 11 minucie pierwszego swojego gola zdobył Krystian Pawlak. Piłkę z prawej strony w pole karne wrzucił Mateusz Wzięch, a napastnik Sokoła tylko musnął ją głową umieszczając w bramce Gedanii.

Gedania szybko wyrównała, ale Sokół niewiele sobie z tego zrobił i kontynuował to co założył sobie przed meczem. Jeszcze przed przerwą drugiego gola dla Sokoła zdobył Fabian Grzelka. Akcje ponownie zainicjował  Wzięch, który przerzucił na lewe skrzydło do Janiaka. Ten oddał dobry strzał, po którym bramkarz Gedanii “wypluł” piłkę przed siebie, ale wobec dobitki Grzelki był już bezradny.

Po zmianie stron Sokół kropkę nad „i” postawił już w 55 minucie. Akcja Kowalczuk-Grzelka zakończyła się rewelacyjnym prostopadły podaniem do Pawlaka, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie mógł zrobić niczego innego jak zdobyć decydującego gola w tym meczu.

Gedania Gdańsk – Sokół Kleczew 1-3 (1-2)

Krystian Pawlak 11’, Fabian Grzelka 40’, Krystian Pawlak 55’

Sokół: Sebastian Szabłowski – Michał Zimmer, Hubert Kaptur, Adrian Kaliszan, Cezary Stańczyk, Tomasz Kowalczuk, Eryk Kryg, Kacper Janiak (88’ Mateusz Molewski), Fabian Grzelka (88’ Emanuel Mikołajczyk), Mateusz Wzięch (90’ Dawid Szygenda), Krystian Pawlak.