GŁÓWNI SPONSORZY:

Remis z Elaną!

26 września 2020

Remisem 1-1 zakończyło się spotkanie pomiędzy Sokołem Kleczew, a Elaną Toruń. Gola dla Sokoła zdobył w pierwszej połowie Adrian Kaliszan. Goście odpowiedzieli krótko po przerwie za sprawą trafienia Damiana Zagórskiego.

Mecz z mocną Elaną od początku tego meczu toczył się pod dyktando gości. Sokół w pierwszych fragmentach meczu zepchnięty został do głębokiej defensywy i trudno mu było przedostać się na połowę torunian. Elana zaś napierała z całą siłą. Tylko w pierwszej połowie miała pięć, sześć dogodnych okazji strzeleckich. We wszystkich przypadkach zawiodła precyzja. Zawodnicy Elany pudłowali na potęgę. Sokół zaś bronił się mądrze, a jedyną swoją okazję wykorzystał perfekcyjnie. W 41 minucie rzut różny wykonywany przez Mateusza Roszaka na gola zamienił kapitan Sokoła Adrian Kaliszan.

Drugą odsłonę meczu Elana zaczęła tak samo jak pierwszą . Tym razem jednak szybko doprowadziła do wyrównania, jednak nie dzięki swojej dobrze zorganizowanej grze, której wysoki poziom przez cały mecz nie podlegała żadnej dyskusji, ale przez błąd defensywy Sokoła. W 53 minucie w zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Damian Zagórski i doprowadził do wyrównania.

Elana na jednym golu nie zamierzała poprzestawać i nadal prowadziła frontalne ataki z każda minutą odkrywając się coraz bardziej. Sokół dobrze grał z kontry i przy odrobinie szczęścia mógł skarcić gości z Torunia. Pod koniec meczu Dominik Chromiński próbował wykorzystać gapiostwo bramkarza Elany i niemal przelobował go, gdy ten próbował dyskutować z arbitrem.

Dzięki remisowi Sokół zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do ósmej pozycji.

Za tydzień kolejne spotkanie., Tym razem na wyjeździe Sokół zagra w Górnikiem Konin.

Sokół Kleczew – Elana Toruń 1-1 (1-0)

Adrian Kaliszan 41’ – Damian Zagórski 53’

Sokół: Hubert Świtalski – Szymon Bartosik, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Tomasz Koziorowski (76’ Konrad Mechowski), Marcel Koziorowski, Kacper Osiadło (46’ Adrian Ligienza), Dominik Chromiński, Konrad Kobylarek (61’ Stanisław Wędzelewski), Mateusz Roszak, Łukasz Zagdański