Remis z Błękitnymi. Dublet Grzelki!

24 września 2022

Sokół Kleczew zremisował na własnym stadionie z Błękitnymi Stargard 2-2. Obie bramki dla zespołu Łukasza Cichosa zdobył w pierwszej części gry Fabian Grzelka.

Przed meczem remis z zespołem z czuba tabeli można było brać w ciemno, ale dobra gra Sokoła zwłaszcza w pierwszej połowie pozostawiła pewien niedosyt i żal straconych dwóch punktów.

Sokół od pierwszych minut przeważał i bardzo szybko objął prowadzenie. Długie podanie Domagalskiego z własnej połowy w 10 minucie gry sprawiło, że w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Fabian Grzelka. Napastnik Sokoła ostatnio rzadko się myli i łatwo zdobył gola już w trzecim meczu z rzędu. Sokół idąc za ciosem już w 21 minucie mógł wyjść na prowadzenie. Rzut wolny niemal idealnie wykonał Mateusz Molewski, ale mimo to futbolówka minimalnie poszybowała nad poprzeczką. Gra ofensywna Sokoła to także liczne akcje skrzydłami, gdzie dość aktywnie piłką operowali Kacper Janiak i Łukasz Bogajewski. Obaj zawodnicy przy odrobinie szczęścia zdobyć mogli powiększyć prowadzenie. Co się nie udało skrzydłowym to zrobił Grzelka. Napastnik Sokoła po pięknym uderzeniu Molewskiego zza pola karnego dobił „wyplutą” przez bramkarza piłkę i było już 2-0.

Niestety Błękitni to zespół z aspiracjami na II ligi i klasa tego zespołu objawiła się w drugiej połowie. W 66 minucie wywalczyli rzut karny i gola z jedenastu metrów zdobył Kacper Friska. Potem z każdą minutą przyjezdni coraz głębiej spychali Sokoła na własną połowę. Akcje kontrujące choć były to nie udało się zdobyć trzeciego gola za to Błękitni doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska piłka spadła w pole karne, gdzie obrońcy Sokoła zbyt asekuracyjnie interweniowali, co sprytnie wykorzystał Damian Niedojad zdobywają w 80 minucie gola na 2-2.

Wynik spotkania do końca już się nie zmienił. Sokół po dziewięciu meczach zajmuje dziewiątą pozycję i o jej poprawę za tydzień zagra z Vinetą Wolin.

Sokół Kleczew – Błękitni Stargard 2-2 (2-0)

Fabian Grzelka 10’, 44’

Sokół: Sebastian Szabłowski – Jan Andrzejewski, Igor Martuszewski, Hubert Kaptur, Michał Zimmer, Tomasz Kowalczuk, Dominik Domagalski, Mateusz Molewski, Kacper Janiak (79’ Patryk Kieliba), Łukasz Bogajewski, Fabian Grzelka (85’ Adrian Ratajczyk 85’)