Puchar dla Sokoła!

14 czerwca 2023

Sokół Kleczew pokonał Unię Swarzędz w finałowym spotkaniu o Puchar Polski na szczeblu WZPN. Zwycięskie bramki zdobywali Krystian Pawlak i Michał Zimmer.

Finałowe spotkanie dla Sokoła był najważniejszym w kończącym się sezonie. Po 9 latach przerwy wojewódzki puchar wrócił do Kleczewa. Teraz Sokoła czeka rywalizacja na szczeblu krajowym.

Mecz z Unią od początku toczył się pod dyktando Sokoła. Trener Cichos znakomicie ustawił swój zespół, który podwajał i potrajał  krycie, kiedy tylko unici próbowali opuścić własną połowę. Skuteczny pressing już po kwadransie gry dał Sokołowi prowadzenie. Po rykoszecie o piłkę w polu karnym walczył Grobelny, ale ostatecznie padła ona łupem Pawlaka, który ze wszystkich zawodników najprzytomniej zachował się w polu karnym. Sokół prowadził 1-0.

W 41 minucie mogło być już po meczu, kiedy to sędzia odgwizdał rzut karny na korzyść Sokoła. Do wykonania jedenastki podszedł Tomasz Kowalczuk, lecz legendarny piłkarz Sokoła tym razem musiał uznać wyższość Mateusza Kustosza, który znakomicie wyczuł jego intencje.

Po zmianie stron można było się spodziewać huraganowych ataków Unii, ale Sokół grał dzisiaj jak z nut. Po zaledwie 5 minutach drugiej połowy wynik na tablicy wyników ponownie się zmienił. Tomasz Kowalczuk perfekcyjnie dośrodkował na głowę Michała Zimmera, a ten strzałem po dalszym słupku podwyższył prowadzenie na 2-0. Kolejne minuty nie zmieniły obrazu gry. Sokół w pełni kontrolował wydarzenia na murawie i ze spokojem dowiózł wygraną do samego końca.

Tym samym wojewódzki Puchar Polski po raz czwarty trafił w ręce kleczewskiej drużyny.

Sokół Kleczew – Unia Swarzędz 2-0 (1-0)

Krystian Pawlak 15’, Michał Zimmer 50’

Sokół: Sebastian Szabłowski – Jan Andrzejewski (65’ Eryk Kryg), Adrian Kaliszan, Hubert Kaptur, Cezary Stańczyk, Michał Zimmer, Kacper Janiak (86’ Mateusz Ławniczak), Tomasz Kowalczuk, Michał Grobelny, Fabian Grzelka (88’ Emanuel Mikołajczyk), Krystian Pawlak.