Porażka po słabym meczu

11 listopada 2023

Spore rozczarowanie spotkało dzisiaj kibiców kleczewskiego Sokoła. Podopieczni Łukasza Cichosa, w słabym stylu przegrali na swoim boisku z Polonią Środa Wlkp. 0:2. Tym samym znowu nasza drużyna bardzo skomplikowała sobie sytuację w trzecioligowej tabeli.
Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Miejscowi więcej utrzymywali się przy piłce i częściej gościli w polu karnym Przemysława Frąckowiaka. Najlepsze okazje do prowadzenia zmarnowali Krystian Pawlak oraz Mateusz Wzięch. Goście z kolei, choć rzadko, ale jeśli już pojawiali się pod bramką Sebastiana Lorka, to sprawiali duże zagrożenie, choćby po tym, jak piłka odbiła się od słupka.
W drugiej odsłonie niespodziewanie w szeregi Sokoła wkradła się nerwowość i do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić średzianie. W 65 minucie mocnym strzałem sprzed pola karnego kleczewian, popisał się Wódecki. To uderzenie zdołał jeszcze obronić Lorek, ale wobec dobitki Jędrzeja Drame był już bezradny. Cztery minuty później kleczewianie, w kuriozalnych okolicznościach, strzelili sobie drugiego gola. Autorem samobójczego trafienia był Sebastian Lorek. Obraz bezradności kleczewian w tej odsłonie, dopełniła czerwona kartka Krystiana Pawlaka w 78 minucie.
Ostatecznie goście wywieźli z Kleczewa komplet oczek i zepchnęli Sokoła na 13 miejsce, które biorąc pod uwagę sytuację w tabeli 2 ligi, jest ostatnim bezpiecznym. Obecnie przewaga naszego zespołu nad czerwoną strefą wynosi tylko 3 punkty.
Kolejnym rywalem Sokoła będzie w spotkaniu wyjazdowym Cartusia Kartuzy.

Sokół Kleczew – Polonia Środa Wielkopolska 0:2 (0:0)

– Jędrzej Drame (65′), Sebastian Lorek (69′ – gol samobójczy)

Sokół: Sebastian Lorek – Cezary Stańczyk (75′ Dawid Szygenda), Adrian Kaliszan, Aleksander Kultys, Jan Andrzejewski – Kacper Friska (75′ Tomasz Kowalczuk) – Michał Zimmer, Michał Grobelny /ż.k/ (88 Szymon Łukowski), Gracjan Konieczny (88′ Kacper Kroczyński), Mateusz Wzięch (63′ Miłosz Matuszewski) – Krystian Pawlak