Pogoń, jak Sokół sprzed lat!

2 października 2021

Podobnie, jak inne zespoły Sokół również nie znalazł sposobu, aby pokonać rewelacyjnie grającego beniaminka z Nowych Skalmierzyc. Mecz zakończył się wygraną Pogoni 2-1. Jedynego gola dla Sokoła zdobył w 13 minucie z rzutu karnego Tomasz Kowalczuk.

Pierwszy kwadrans meczu dawał wiele optymizmu, że Pogoń wcale nie taka straszna, jak ją malują. Zespół Mariusza Bekasa zagrał z polotem, a Tomasz Kowalczuk zanim dał Sokołowi prowadzenie po rzucie karnym mógł jeszcze zdobyć gola z rzutu wolnego. Przyjezdnych uratował świetnie dysponowany między słupkami Adam Wasiluk. W 13 minucie po zagraniu piłki ręką w polu karnym „Kowal” pewnie zdobył gola na 1-0 i od tego momentu dobra gra się skończyła.

Sokół zgasł, a Pogoń czując się silną zaczynała nabierać rozpędu. Co prawda pierwsza groźniejsza sytuacja miała miejsce dopiero w 29 minucie, ale był to pierwszy sygnał pokazujący, że zespół Łukasza Bandosza nie przypadkowo znajduje się w czołówce tabeli. Sokołowi udało się dowieźć prowadzenie do przerwy 1-0, ale pewnym było że po zmianie stron goście rzucą się do odrabiania strat. I rzeczywiście tak się stało. Wystarczyło 12 minut by Dawid Przybyszewski po ogromnym zamieszaniu w  polu karnym doprowadził do remisu.  Pogoń strzelała na raty i dopiero przy czwartej próbie piłka wylądowała w siatce Mateusza Kustosza.

Sokół skarcony golem nie był w stanie odpowiedzieć, a goście grali szybko, siłowo i z determinacją. Aż do złudzenia przypominali Sokoła, ale tego z przed lat, kiedy ten również  był beniaminkiem III ligi.

W 62 minucie goście objęli prowadzenie za sprawą gola Krystiana Szczepaniaka. Obrońcy Pogoni zostawiono zbyt wiele miejsca na 11 metrze i mógł on dowolnie oddać strzał w stronę bezradnego Kustosza. Do końca meczu Sokół oddał tylko dwa strzały z których nic nie wyniknęło. Niestety to zbyt mało by pokonać tak dobrze funkcjonujący zespół, jak Pogoń.

Sokół Kleczew – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1-2 (1-0)

Tomasz Kowalczuk 13’ (k) – Dawid Przybyszewski 57’, Krystian Szczepaniak 62’

Sokół: Mateusz Kustosz – Sebastian Golak, Adrian Kaliszan, Sebastian Śmiałek (69’ Marcel Koziorowski), Oskar Nowak (69’ Maksymilian Lisowski), Tomasz Kowalczuk, Dominik Domagalski (58’ Wiktor Patrzykąt), Krzysztof Kołodziej, Krzysztof Biegański, Mateusz Molewski (35’ Mikołaj Zawistowski), Adrian Ratajczyk (58’ Miłosz Matuszewski).