Napastnicy po równo! Sokół wygrywa w pierwszym sparingu.

13 czerwca 2020

W pierwszym meczu sparingowym Sokół Kleczew pokonał Lipno Stęszew 2-0. Bramki zdobyli z rzutu wolnego Paweł Piceluk oraz Łukasz Zagdański. Przeciwnik z piątej ligi był nieprzypadkowy. Trenerem przyjezdnych jest bowiem Arkadiusz Kaliszan, mistrz Polski z Polonią Warszawa, a prywatnie ojciec naszego stopera Adriana.

Mecz toczył się w powolnym tempie, nie tylko przez długą przerwę spowodowaną pandemią, ale także przez niemiłosierny upał. Inicjatywy z racji różnicy klas leżała po stronie Sokoła. Łukasz Cichos na pierwszy mecz kontrolny desygnował dwie różne jedenastki. W pierwszej połowie na szpicy wystąpił Paweł Piceluk, a drugie 45 minut zagrał Łukasz Zagdański. Obaj nasi napastnicy wypadli znakomicie. Piceluk  w pierwszej połowie zdobył ładnego gola z rzutu wolnego, a w drugiej części meczu Zagdański zachował się jak rasowy napastnik wbijając gola z najbliższej odległości po dograniu Grzelaka z prawej strony boiska. Zagdański oprócz okazji strzelckiej miał jeszcze szansę na powiększenie swojego dorobku, ale raz po strzale głową trafił w słupek, a innym razem sędzia gola nie uznał, przez faul innego zawodnika.

Kolejny sparing zespół Łukasza Cichosa rozegra już w najbliższą środę, a przeciwnikiem będzie SKP Słupca.

Sokół Kleczew – Lipno Stęszew 2-0 (1-0)

Paweł Piceluk 17’, Łukasz Zagdański 50’

Sokół: I połowa: Strzykowski – Kobylarek, Śnieg, Kaliszan, Bartosik, Śmiałek (28′ Adamczewski), Widelski, Lorencki, Majer, Kacprzak, Piceluk. II połowa: Świtalski – Kaliszan, Śnieg, Mechowski, Wójtowicz, Lorencki, Adamczewski, Koziorowski, Grzelak, Mikołajczyk Zagdański. Zagrali także: Stryganek, Frydrychowski