Mikołajczyk daje awans!

17 maja 2023

Gramy dalej. Sokół po golu Emanuela Mikołajczyka wygrywa z Huraganem 1-0 i przechodzi do półfinału Pucharu Polski, gdzie zmierzy się z Mieszkiem Gniezno.

Ekipa Łukasza Cichosa bardzo długo męczyła się z Huraganem, który nie stwarzał sytuacji ale skutecznie się bronił. O ile w pierwszej połowie Sokół mógł mówić o kilka dogodnych sytuacjach, to już w drugiej przewaga kleczewian była miażdżącą. Brakowało tylko wykończenia na które Sokół musiał czekać aż do ostatniej minuty. Wtedy to gola dającego awans zdobył uderzeniem z woleja Emanuel Mikołajczyk.

W meczu półfinałowym Sokół zagra z Mieszkiem Gniezno, który dziś sprawił niespodziankę i wyeliminował wyżej notowany zespół Pogoni Nowe Skalmierzyce. Po drugiej stronie drabinki zgodnie z przewidywaniami do półfinału awansowały zespołu Unii Swarzędz i LKS-u Gołuchów.

Huragan Pobiedziska – Sokół Kleczew 0-1 (0-0)

Mikołajczyk 93′

Sokół: Sebastian Szabłowski – Michał Zimmer, Hubert Kaptur, Adrian Kaliszan, Cezary Stańczyk (46’ Tomasz Kowalczuk), Kacper Janiak (89’ Mateusz Ławniczak), Eryk Kryg, Michał Grobelny, Mateusz Molewski (50’ Mateusz Wzięch), Fabian Grzelka (77’ Emanuel Mikołajczyk), Krystian Pawlak.