GŁÓWNI SPONSORZY:

Michał Grzywacz. Z Sokołem od dziecka!

18 kwietnia 2020

Michał Grzywacz, bo o nim dzisiejszy artykuł to postać która z Sokołem związana jest od dziecka. Od dziecka dosłownie. Pan Michał swoją przygodę z kleczewskim klubem rozpoczął w 1988 roku, jako 11-letni piłkarz drużyny trampkarzy. Z piłką i Sokołem związał się nie bez przypadku. Jego dziadek Eugeniusz to także były piłkarz naszego klubu. Wiernym kibicem był ojciec, tak więc związek z Sokołem był niejako naturalnym porządkiem rzeczy. W piłkę grał także brat Pana Michała, a obecnie także syn Olek. W piłce seniorskiej Michał Grzywacz zadebiutował w wieku 16 lat i z Sokołem związany był do końca swojej kariery. Największym sukcesem było zdobycie Pucharu Polski na szczeblu okręgu konińskiego w pamiętnym finale z Pogonią Słupca wygranym rzutami karnymi w Koninie

Dziś 43-letni Michał Grzywacz to trener dwóch grup młodzieżowych, Młodzików Starszych i Żaków, ale w przeciągu całej kariery prowadził niemal wszystkie roczniki. Z wykształcenia nauczyciel. W 2003 roku ukończył kurs trenera II klasy na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, a w roku 2010 uzyskał stopień trenera I klasy oraz dyplom UEFA A w Szkole Trenerów przy Polskim Związku Piłki Nożnej. W piłce seniorskiej zaliczył także epizod w roli trenera drużyny seniorów Polonusa Kazimierz Biskupi ostatniego wówczas zespołu w lidze. Utrzymanie skazanego na spadek klubu było jednym z większych sukcesów trenerskich. Innym najbardziej zapamiętanym było zdobycie Mistrzostwa Ligi Juniorów Młodszych w sezonie 2013/2014 gdzie zespół nie przegrał żadnego meczu z 24 serii spotkań.

Pan Michał oprócz bycia trenerem w Sokole pełnił wiele innych funkcji. Najważniejszą było stanowisko prezesa klubu w roku 2018, jednak po roku sterowania klubem miłość do piłki i murawy wzięła górę nad biurkiem i trener Grzywacz powrócił do pracy z młodzieżą.

Zobacz inne aktualności: