Koniec przygotowań. Start ligi za tydzień!

5 marca 2022

Po samobójczym trafieniu w 28 minucie spotkania przegrywamy z Polonią Środa Wielkopolska 0-1. To był ostatni meczu kontrolny tej zimy. Za tydzień rozpoczynamy rozgrywki ligowe. Pierwszy mecz  zagramy na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz.

Pojedynek z Polonią był generalnym sprawdzianem przed meczami o punkty. Przez wiele minut pierwszej połowy to Sokół sprawiał wrażenie zespołu lepiej zorganizowanego.  Swoje szanse miał Miłosz Matuszewski, który po jednej z akcji sygnalizował faul w polu karnym, ale arbiter był nie wzruszony i nakazał dalszą grę od bramki. Przełamać obronę Polonii próbował też Mateusz Molewski uderzając z dystansu.

Niestety w 28 minucie spotkania po akcji lewym skrzydłem piłkę do własnej bramki skierował jeden z naszych obrońców i to Poloniści cieszyli się z prowadzenie. Goście mieli jeszcze jedną bardzo dobrą okazję, ale znakomitego dośrodkowania tym razem z prawej strony nie wykorzystał Krystian Pawlak.

W drugiej połowie zmiennicy Sokoła próbowali doprowadzić do remisu. Bliski szczęścia był Mikołaj Zawistowski i Krzysztof Biegański. Dobrze spisał się też testowany czarnoskóry napastnik, który dzięki swojej ruchliwości napsuł nieco krwi przejezdnej drużynie.

Za tydzień mecz z Zawiszą Bydgoszcz. Później kolejny wyjazd do Jarocina. W Kleczewie wiosna zawita dopiero 26 marca, kiedy to Sokół zagra z Unią Janikowo.

Sokół Kleczew – Polonia Środa Wlkp. 0-1 (0-1)

Samobójcza 28’

Sokół: Mateusz Koliński – Szymon Bartosik (25’ Oskar Nowak), Iwo Nowierski, Adrian Kaliszan, Marcel Koziorowski, Tomasz Kowalczuk, Dominik Domagalski, Mateusz Majer, Krzysztof Biegański, Mateusz Molewski, Miłosz Matuszewski. W drugiej połowie zagrali: Mateusz Kustosz, Emanuel Mikołajczyk, Krzysztof Kołodziej, Mikołaj Zawistowski, Zawodnik testowany.