Klasyk z Polonią na inaugurację.

29 lipca 2020

Po kilku miesiącach przerwy wreszcie wracamy do ligowych emocji. W najbliższą sobotę na wyjeździe Sokół na inaugurację sezonu podejmował będzie Polonię Środa Wielkopolska. Ostatni raz oba zespoły smak ligowej piłki posmakowały w marcu. Po pięciu miesiącach absencji głód gry wzmożony jest w obu zespołach. Rywalizacja pomiędzy obiema drużynami to już typowy III-ligowy klasyk mający dziewięcioletnią tradycję.

Poloniści w zeszły weekend w półfinale Pucharu Polski WZPN rozprawili się z Kotwicą Kórnik 3-1 i to oni 15 sierpnia zagrają w wielki wojewódzkim finale. Średzkiej drużynie na rywalizacji tej zależy szczególnie, bo wygrany w 1/32 Puchar Polski na szczeblu krajowy zmierzy się z Koroną Kielce. Stawka wysoka, a dla kibiców niezła gratka.

Polonia przygotowania do tego sezonu rozpoczęła jeszcze wcześniej niż Sokół, bo już w połowie maja. W tym czasie zespół opuścił weteran Jakub Wilk, a na wypożyczenie do Górnika Konin trafili Kacper Robaczyński i Jakub Draszczyk. Były też wzmocnienia. Do klubu dołączyli Krzysztof Biegański z Mieszka Gniezno, Krystian Pawlak i Damian Buczma z Unii Swarzędz oraz Aleksander Kluczyński z Warty Poznań.

W ubiegłym sezonie Sokół z Polonią zagrał tylko raz i byłą to wygrana 3-2. Bramki w tamtym spotkaniu zdobyli Sebastian Śmiałek, Tomasz Kowalczuk i Paweł Piceluk.

Początek spotkania zaplanowana na godz.11.00.