Kiler Zagdański i bezbłędny Roszak.

17 czerwca 2020

W kolejnym sparingu Sokół Kleczew tym razem podejmował SKP Słupca. Zespół Łukasza Cichosa wygrał 2-0, a obie bramki padły w drugiej części meczu. Autorami bramek byli Mateusz Roszak i Łukasz Zagdański.

Pierwsza połowa była całkowicie bezbarwnym widowiskiem. Sokół prowadził grę, ale nie stwarzał akcji strzeleckich. W pamięć zapadły jedynie główka Dawida Śniega po której futbolówka trafiła w poprzeczkę i akcja sam na sam Pawła Piceluka, który jednak przegrał rywalizację z bramkarzem Słupcy.

Całkowicie odmienna była druga połowa na którą trener Cichos desygnował nieco mocniejszą jedenastkę. Już na początku kunsztem strzeleckim popisał się Mateusz Roszak. Środkowy pomocnik popisał się klasowym strzałem zza pola karnego i Sokół mógł cieszyć się z prowadzenia. Jeszcze lepiej zaprezentował się Łukasz Zagdański, który dwukrotnie trafił w słupek. Za drugim razem na tyle skutecznie, że piłka po odbiciu od niego wpadła do siatki gości i było 2-0.

Sokół Kleczew – SKP Słupca 2-0 (0-0)

Mateusz Roszak 53’, Łukasz Zagdański 86’

Sokół: I połowa: Strzykowski, Koziorowski, Śnieg, Widelski, Kobylarek, Lorencki, Mechowski, Mikołajczyk, Stryganek, Kacprzak, Piceluk. II połowa: Świtalski, Wójtowicz, Widelski (60’ Śnieg), Adamczewski, Majer, Mikołajczyk, Grzelak, Frydrychowski, Roszak, Majer, Zagdański.