Kanonada Sokoła!

14 maja 2023

Sokół Kleczew rozgromił Jarotę Jarocin 7-1 i na sześć kolejek przed końcem rozgrywek jest pewny utrzymania w lidze na kolejny sezon. Bramki dziś zdobywali Fabian Grzelka i Emanuel Mikołajczyk po dwie oraz po jednej Mateusz Molewski, Kacper Janiak i Adam Kozłowski.

Do meczu z Jarotą Sokół podchodził z mentalną rezerwą. Ekipa walcząca o utrzymanie zawsze jest groźnym przeciwnikiem zwłaszcza, że jarociński zespół wygrał tydzień temu z Unią Solec Kujawski i na nowo odżyły nadzieje na utrzymanie się w lidze.

Nadzieje te po zaledwie 5 minutach rozwiał Fabian Grzelka, który dzięki skutecznemu pressingowi Molewskiego wyłuskał piłkę w polu karnym i posłał futbolówkę po długim rogu rozwiązując worek z bramkami.

W pierwszej połowie Sokół za sprawą goli Mikołajczyka, Molewskiego i ponownie Grzelki wypracował pięciobramkową zaliczkę, która dla Jaroty okazała się nie do udźwignięcia.

Karny dla przyjezdnych w 44 minucie był nie jako na osłodę fatalnej gry obronnej, bo w drugiej części meczu Jarota stracił jeszcze dwie bramki. Do siatki rywali trafili jeszcze Kacper Janiak (cudowne trafienie w okienko)  i Adam Kozłowski.

Wysoka wygrana cieszy podwójnie, bo Sokół wystąpił dziś w eksperymentalnym składzie. Od pierwszej minuty zagrali zawodnicy, którzy wiosną grali mniej: Emanuel Mikołajczyk, Igor Martuszewski oraz debiutujący w bramce Sebastian Lorek. W drugiej połowie zagrał też Adam Kozłowski dla którego był to pierwszy występ od jego debiutu w marcu zeszłego roku. Debiut niezwykle udany, bo zakończony trafieniem do bramki.

Sokoła w najbliższych dniach czeka wiele spotkań do rozegrania. Już w najbliższą środę zespół Łukasza Cichosa w Pobiedziskach powalczy o półfinał Pucharu Polski, a już w sobotę zagra ligę w Nowych Skalmierzycach.

Sokół Kleczew – Jarota Jarocin 7-1 (5-1)

Fabian Grzelka 5’ , 23’, Emanuel Mikołajczyk 11’, 35’, Mateusz Molewski 27’, Kacper Janiak 66’, Adam Kozłowski 75’ – Miłosz Kowalski 44’ (k)

Sokół: Sebastian Lorek –  Igora Martuszewski, Adrian Kaliszan (69’ Michał Zimmer), Hubert Kaptur, Cezary Stańczyk, Mateusz Ławniczak (69’ Eryk Kryg), Michał Grobelny (46’ Tomasz Kowalczuk), Emanuel Mikołajczyk, Fabian Grzelka (46’ Kacper Janiak), Mateusz Wzięch, Mateusz Molewski (59’ Adam Kozłowski)