GŁÓWNI SPONSORZY:

Dwa oblicza meczu z Górnikiem.

22 września 2022

Drużyna Sokoła Kleczew Junior B2 rozegrała kolejny mecz ligowy, w którym na własnym terenie zmierzyła się z Górnikiem Konin.

Od początku spotkania Sokół przejął inicjatywę i już po 12 minutach prowadziliśmy 2:0. Na 1:0 Jakub Krysztofowicz strzałem z daleka przelobował bramkarza, a na 2:0 po dobrym odbiorze w środku pola piłkę otrzymał Kuba Szeląg i strzałem z ponad 20 metrów w samo okienko podwyższył prowadzenie.

Górnik mógł odpowiedzieć w 30 minucie, ale w sytuacji sam na sam świetnie zachował się Michał Jesiołkiewicz.

Sokół mógł podwyższyć prowadzenie, ale nie wykorzystał kilku dogodnych sytuacji strzeleckich.
Druga połowa zaczęła się źle dla naszych zawodników, bo już dwie minuty po wznowieniu gry Górnik złapał kontakt. Prostopadłe podanie minęło naszą obronę i zawodnik Górnika strzelił na 2:1.

Niestety w 58 minucie był już remis. Strzał z przed pola karnego zawodnika gości wpadł tuż przy słupku naszej bramki i było 2:2.

Sokoły zaczęły atakować, ale znów brakowało skuteczności. Przy próbach Igora i Oliwiera goście mieli dużo szczęścia. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i w 83 minucie po zamieszaniu w naszym polu karnym goście zdobyli bramkę na 2:3.

Naszemu zespołowi nie udało się już odpowiedzieć, chociaż dobra okazja, aby doprowadzić do remisu jeszcze była.

– Niestety przegrywamy mecz, w którym nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji podbramkowych. Mamy nadzieję, że z tej lekcji zawodnicy wyciągną wnioski i w kolejnych spotkaniach wykażą się jeszcze większą koncentracją i zimną krwią pod bramką rywali – mówił po meczu trener Sokoła.

Skład: Jesiołkiewicz Michał (70′ Giszter Karol), Zbyszewski Oliver, Bladziak Marek, Bobrowski Jakub, Pogorzelski Artur, Wojtaszak Wojciech (C), Krysztofowicz Jakub, Szeląg Jakub, Zajfert Hubert (84′ Kasiorek Franciszek), Lewandowski Kacper (65′ Budziński Oliwier), Jagodziński Igor (75′ Trzemkowski Antoni)

Broniszewski Adam, Flejszman Wiktor, Zbyszewski Maciej, Mrówczyński Mateusz, Kowalski Mateusz