Cztery gole i wygrana z Chemikiem.

23 lipca 2022

Wygraną 4-2 zakończyło się sobotnie spotkanie kontrolne Sokoła Kleczew z Chemikiem Bydgoszcz. Po wyczerpującym tygodniu podczas którego zawodnicy Michała Grzywacza zagrali inny sparing, a niektórzy zawodnicy byli na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej trudno było spodziewać się finezji z w spotkaniu z bydgoską drużyną.

A jednak. Pomimo o wielu roszad mecz wyglądał dużo lepiej niż ten środowy z Wartą Sieradz. Składniejsza gra, więcej dokładności i przede wszystkim dobre tempo rozgrywania meczu przełożyły się na aż cztery gole. Pierwszego z nich już 24 minucie meczu zdobył z rzutu karnego Mateusz Molewski, Jedenastkę wywalczył Przemysław Jurków po jednym z rajdów lewym skrzydłem. Minutę po wznowieniu gry bydgoszczanie stracili drugiego gola. Dobre podanie Molewskiego tym razem wykorzystał Arkadiusz Woloniewicz, który płaskim strzałem przy słupku bez problemu pokonał bramkarza przyjezdnych.

W drugiej części meczu Sokół szybko utracił dwubramkowe prowadzenie, bo goście bardzo szybko strzelili dwie bramki i wydawało się że cały wysiłek z pierwszej połowy pójdzie na marne. Na szczęście dobre zmiany sprawiły, że szalę zwycięstwa udało się przeważyć na stronę Sokoła.

W 73 minucie ładnego gola strzałem z dystansu zdobył Patryk Kieliba, a kropkę nad i dośrodkowaniu tego samego zawodnika podstawił Adrian Ratajczyk.

Kolejny mecz Sokół rozegra już w piątek. Ostatni mecz przed ligą drużyna Michała Grzywacza zagra z Unią Swarzędz.