Dobra passa podtrzymana!

30 października 2021

Dobra passa podtrzymana. Sokół wygrał czwarty mecz z rzędu, a na dodatek po raz kolejny bez straty gola. Tym razem zespół Marcina Woźniaka rozprawił się na własnym terenie ze Stolemem Gniewino 4-0. Bramki dla Sokoła zdobyli Krzysztof Biegański dwie oraz Sebastian Golak i Mikołaj Zawistowski.

Spotkanie dla Sokoła zaczęło się bardzo dobrze. Już w 8 minucie gola głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Sebastian Golak. Niestety emocji w pierwszej połowie skończyły się zaraz po strzelonej bramce. Później gra Sokoła nie była już tak porywająca, jak we wcześniejszym spotkaniach, Na szczęście nadal bardzo uważna w defensywie.

Po przerwie Sokół do gry wyszedł odmieniony. W 55 minucie dwukrotnie podczas jednej akcji bramkarza przyjezdnych próbowali pokonać Biegański i Kołodziej, ale obaj trafiali w środek bramki. Chwilę potem w sytuacji sam na sam był Zawistowski, ale on również nie potrafił umieścić piłki w siatce. Dopiero w 70 minucie ciężar gry na swoje barki wziął Biegański, który silnym strzałem dał Sokołowi prowadzenie  2-0. Doświadczony pomocnik, bohaterem spotkania stał się już cztery minuty później, gdy zdobył swojego drugiego gola, tym razem z rzutu karnego. Wcześniej jedenastkę wywalczył Zawistowski. Od tego też momentu Sokół grał w przewadze jednego zawodnika.

Przypieczętowaniem całego spotkania był gola Mikołaj Zawistowskiego równo z  gwizdkiem końcowym. Asystę przy tym trafieniu zanotował Adrian Ratajczyk.

Dzięki wygranej Sokół zbliżył się na trzy punkty do Pogoni Nowe Skalmierzyce oraz zrównał ze Świtem Skolwin.

Sokół Kleczew – Stolem Gniewino 4-0 (1-0)

Sebastian Golak 8’, Krzysztof Biegański 70’, 74’ (k), Mikołaj Zawistowski 90’

Sokół: Mateusz Kustosz – Wiktor Patrzykąt, Sebastian Golak, Adrian Kaliszan, Oskar Nowak (83′ Tomasz Ceglewski), Sebastian Śmiałek (83′ Marcel Koziorowski), Dominik Domagalski, Krzysztof Kołodziej (77′ Maksymilian Lisowski), Mikołaj Zawistowski, Mateusz Molewski (64′ Adrian Ratajczyk), Krzysztof Biegański (83′ Miłosz Matuszewski),