Sokół dominował, ale nie wygrał.

18 sierpnia 2021

Ten mecz należało wygrać,  a zakończył się tylko remisem. Sokół zremisował na własnym terenie 1-1. Gola zdobył człowiek z najdłuższym stażem w drużynie Sebastian Śmiałek.

Choć przez pierwszy kwadrans gra wyglądała na wyrównaną to za każdą kolejną minutą Sokół nabierał tempa konstruując coraz to ciekawsze akcje pod bramką Sebastiana Lorka. Najchętniej pod bramkę Jaroty zapuszczał się Krzysztof Biegański, który obrońców przyjezdnych nękał najazdami z prawej flanki. To jego strzał był pierwszym poważnym ostrzeżeniem dla zespołu Piotra Garbarka.

W 25 minucie ofensywna gra Sokoła zaowocował golem Sebastiana Śmiałka, który dobił strzał głową Sebastiana Golaka. Defensywny pomocnik to zawodnik o najdłuższym stażu w Sokole. W kleczewskim klubie występuje od  15 lat. Aż trudno uwierzyć, że przez ostatni rok nie grał w piłkę. Od nowego sezonu wrócił do treningów i z miejsca wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie, a dziś zdobył 15 gola w III lidze.

Po utracie bramki Jarota zupełnie pogubił się w defensywie. Sokół nie potrafił jednak wykorzystać bałaganu w jego szykach obronnych, a miał ku temu okazje przynajmniej kilkakrotnie. Jeszcze w pierwszej połowie należało postawić kropkę nad „i” i nie martwić się o wynik już do końca spotkania.

Druga część meczu w dużej mierze również należała do Sokoła. Zespół Mariusza Bekasa świetnie wymieniał piłkę, szybko odbierał, ale miał kłopot z wykorzystaniem pustych przestrzeni, jakie Jarota pozostawiał na skrzydłach. Za to zupełnie niepotrzebnie wdawał się w dryblingi, a tym samym narażał się na utratę piłki. Pod koniec meczu, kiedy do końcowego gwizdka pozostało zaledwie dwie minuty Jarota wywalczył rzut wolny po faulu na Mateuszu Ławniczaku tym samym który barw Sokoła bronił w  latach 2012-2013. Piłka pofrunęła w pole karne, spadła pod bogi Idzikowskiego, który zgrał do Antoniego Prałata, a ten bez większych problemów pokonał Mateusza Kustosza. Szkoda straconych punktów.

Sokół Kleczew – Jarota Jarocin 1-1 (1-0)

Sebastian Śmiałek 25’ – Antoni Prałat 88’

Sokół: Mateusz Kustosz – Wiktor Patrzykąt, Adrian Kaliszan, Sebastian Golak, Szymon Bartosik, Tomasz Kowalczuk, Sebastian Śmiałek, (86’ Marcel Koziorowski), Krzysztfo Kołodziej, Krzysztof Biegański, Mateusz Molewski (89’ Mateusz Majer), Mikołaj Zawistowski (65’ Miłosz Matuszewski).