Sokół odpada z Pucharu

21 kwietnia 2021

Sokół Kleczew w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej uległ Polonii Środa Wielkopolska 0-2 i odpadł z dalszych rozgrywek.  Bramki dla gości zdobyli Przemysław Brychlik oraz Adam Borucki.

Zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Macieja Pelki Prezes WZPN Paweł Wojtala wręczył Wiktorowi Kacprzakowi statuetkę dla najlepszego piłkarza w Wielkopolsce za rok 2020. Przypomnijmy, że Wiktor grając w barwach Wilków Wilczyn zdobył w rundzie jesiennej 24 bramki w rozgrywkach IV ligi.  Ponadto pamiątkową koszulkę wręczono wieloletniemu spikerowi Sokoła, Panu Jerzemu Nowakowi, który w poniedziałek skończył 80 lat.

Mecz określany mianem przedwczesnego finału Sokół zaczął bardzo źle. Po kilku niemrawym minutach Poloniści objęli prowadzenie za sprawą gola Przemysława Brychlika, który z łatwością w polu karnym ograł Dawida Śniega i strzałem z kilku metrów dał swojej drużynie prowadzenie.  Zespół Mariusza Bekasa, który do meczu przystąpił bez Adriana Ligienzy i Łukasza Zagdańskiego zapełnienie nie potrafił odnaleźć się na boisku. Duże problemy w środku pola i „wolne” skrzydła  pozostawiały Polonii mnóstwo wolnej przestrzeni. W pierwszej połowie Sokół nie stworzył sobie ani jednej klarownej sytuacji.

Po przerwie miejsce Macieja Adamczewskiego zajął Wiktor Kacprzak, a Dominik Chromiński wrócił do pomocy. Przez kilka minut można było wierzyć że Sokół jeszcze powalczy w tym spotkaniu, lecz w 62 minucie wszelkie te nadzieje rozwiał Adam Borucki, który po szybkiej kontrze pokonał Kolińskiego mierzonym strzałem w prawy róg bramki Sokoła.

Oprócz Polonii z pozostałych par Pucharu Polski do półfinału awansowały także Nielba Wągrowiec, Centra Ostrów Wielkopolski i Unia Swarzędz.

Sokół Kleczew – Polonia Środa Wlkp. 0-2 (0-1)

Przemysław Brychlik 12’, Adam Borucki 57’

Sokół: Mateusz Koliński – Wiktor Patrzykąt, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Mikołaj Zawistowski, Mateusz Cegiełka (76’ Konrad Kobylarek), Maciej Adamczewski (46’ Wiktor Patrzykąt), Stanisław Wędzelewski (61’ Marcel Koziorowski), Norbert Grzelak (61’ Mateusz Majer), Michał Ciarkowski, Dominik Chromiński.