Sokół mocny na wyjazdach

20 marca 2021

Sokół pokonał na wyjeździe Nielbę Wągrowiec 3-2 i  w pełni zrehabilitował się za zeszłotygodniową porażkę z Kotwicą. Wszystkie bramki dla Sokoła padły w pierwszej połowie a jej autorami byli Michał Ciarkowski, Dominik Chromiński i Mateusz Cegiełka.

Obie drużyny spotkanie zaczęło z wysokiego C. Gospodarze tego spotkania już w piątej minucie objęli prowadzenie. Nieważną grę naszej defensywy wykorzystał Jakub Kubiński. Sokół wyrównał bardzo szybko bo już w 11 minucie.  Podanie Chromińskiego doskonale wykorzystał Michał Ciarkowski, który gola zdobył strzałem po długim rogu bramki Patryka Łagodzińskiego.

Chromiński oprócz asysty zaliczył także trafienie. W 30 minucie popisał się kolejnym fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego posyłając futbolówkę ponad murem z około 20 metrów od bramki. Zaledwie cztery minuty później kolejnego gola dla Sokoła zdobył Mateusz Cegiełka, który po akcji Norberta Grzelaka do siatki trafił z najbliższej odległości.

Nielba bardzo długo nie mogła podnieść się po tych trzech ciosach zadanych przez Sokoła. Gol kontaktowy padł dopiero w doliczonym czasie gry, co nie wpłynęło już na losy całego spotkania.

Nielba Wągrowiec – Sokół Kleczew 2-3 (1-3)

Michał Ciarkowski 11′, Dominik Chromiński 30′, Mateusz Cegiełka 34′

Sokół: Grzegorz Gibki – Wiktor Patrzykąt, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Mikołaj Zawistowski, Norbert Grzelak (63′ Mateusz Majer), Adrian Ligienza, Michał Ciarkowski (72′ Wiktor Kacprzak),  Dominik Chromiński (86′ Stanisław Wędzelewski), Mateusz Cegiełka (77′ Maciej Adamczewski), Łukasz Zagdański.