GŁÓWNI SPONSORZY:

Zagdański show!

12 września 2020

Kolejne trzy punkty dopisał sobie na swoje konto zespół Sokoła. Kleczewianie pokonali dzisiaj na własnym terenie Mieszka Gniezno 3-1 i awansowali na 13 miejsce w ligowej tabeli. Wszystkie trzy gole w dzisiejszym spotkaniu zdobył Łukasz Zagdański.

Pojedynek z najsłabszym zespołem ligi miał być lekki i przyjemny, ale wcale taki nie był.  Sokół grał szybko i ambitnie, ale wobec broniącej się całym zespołem drużyny z Gniezna musiał się bardzo napracować by wyszarpać trzy punkty. Goście w pierwszej połowie mieli zaledwie jedną akcję i ją wykorzystali. Gola zdobył Jakub Hoffman. Sokół zaś w ataku pozycyjnym miał bardzo mało miejsca. Bramkarza gości na różny sposób próbowali pokonać Grzelak, Bartosik i Chromiński, ale ich strzały były niecelne. Dopiero akcja Grzelaka w 41 minucie przyniosła rzut karny, który bez problemów wykorzystał Łukasz Zagdański.

Ten sam zawodnik po raz drugi „jedenastkę” wykorzystał w 61 minucie. Cała druga połowa obfitowała w dużo większą ilość akcji ofensywnych. Sokół niemal bez przerwy szturmował bramkę Mieszka, aż w końcu w 83 minucie Dominik Chromiński wypatrzył Łukasza Zagdańskiego w polu karnym, a nasz snajper w typowy dla siebie sposób wpadł z piłką do siatki zdobył swojego trzeciego gol. Łącznie Zagdański na swoim koncie ma już siedem trafień i stał się najskuteczniejszym strzelcem Sokoła od czasów Łukasza Cichosa.

Za tydzień Sokół wyjedzie do Jarocina, gdzie spotka się z tamtejszym Jarotą.

Sokół Kleczew – Mieszko Gniezno 3-1 (1-1)

Łukasz Zagdański 43’ (k), 62’ (k), 81’

Sokół: Hubert Świtalski – Szymon Bartosik, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Marcel Koziorowski, Mateusz Roszak, Maciej Adamczewski, Norbert Grzelak (71’ Paweł Piceluk), Kacper Osiadły (62’ Stanisław Wędzelewski), Dominik Chromiński (85’ Emanuel Mikołajczyk), Łukasz Zagdański.

Zobacz inne aktualności: