Zagdański show!

12 września 2020

Kolejne trzy punkty dopisał sobie na swoje konto zespół Sokoła. Kleczewianie pokonali dzisiaj na własnym terenie Mieszka Gniezno 3-1 i awansowali na 13 miejsce w ligowej tabeli. Wszystkie trzy gole w dzisiejszym spotkaniu zdobył Łukasz Zagdański.

Pojedynek z najsłabszym zespołem ligi miał być lekki i przyjemny, ale wcale taki nie był.  Sokół grał szybko i ambitnie, ale wobec broniącej się całym zespołem drużyny z Gniezna musiał się bardzo napracować by wyszarpać trzy punkty. Goście w pierwszej połowie mieli zaledwie jedną akcję i ją wykorzystali. Gola zdobył Jakub Hoffman. Sokół zaś w ataku pozycyjnym miał bardzo mało miejsca. Bramkarza gości na różny sposób próbowali pokonać Grzelak, Bartosik i Chromiński, ale ich strzały były niecelne. Dopiero akcja Grzelaka w 41 minucie przyniosła rzut karny, który bez problemów wykorzystał Łukasz Zagdański.

Ten sam zawodnik po raz drugi „jedenastkę” wykorzystał w 61 minucie. Cała druga połowa obfitowała w dużo większą ilość akcji ofensywnych. Sokół niemal bez przerwy szturmował bramkę Mieszka, aż w końcu w 83 minucie Dominik Chromiński wypatrzył Łukasza Zagdańskiego w polu karnym, a nasz snajper w typowy dla siebie sposób wpadł z piłką do siatki zdobył swojego trzeciego gol. Łącznie Zagdański na swoim koncie ma już siedem trafień i stał się najskuteczniejszym strzelcem Sokoła od czasów Łukasza Cichosa.

Za tydzień Sokół wyjedzie do Jarocina, gdzie spotka się z tamtejszym Jarotą.

Sokół Kleczew – Mieszko Gniezno 3-1 (1-1)

Łukasz Zagdański 43’ (k), 62’ (k), 81’

Sokół: Hubert Świtalski – Szymon Bartosik, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Marcel Koziorowski, Mateusz Roszak, Maciej Adamczewski, Norbert Grzelak (71’ Paweł Piceluk), Kacper Osiadły (62’ Stanisław Wędzelewski), Dominik Chromiński (85’ Emanuel Mikołajczyk), Łukasz Zagdański.