Sokół ograł Wilki.

24 czerwca 2020

Trzecie zwycięstwo w tym okresie przygotowawczym odnieśli piłkarze Sokoła Kleczew. W środowym sparingu zespół Łukasza Cichosa pokonał Wilki Wilczyn 4-1.  Bramki zdobyli Łukasz Zagdański, Paweł Piceluk, Norbert Grzelak oraz jeden z zawodników Wilków, który w pierwszej połowie po akcji Grzelak-Zagdański skierował futbolówkę do własnej bramki.

Sokół bardzo szybko objął prowadzenie. Już w 8 minucie po raz kolejny tego lata dał o sobie znać Łukasz Zagdański, który już po raz czwarty zdobył gola. Wilki odpowiedziały niemal natychmiast. Sporo chaosu w szeregach naszej defensywy i ofensywny styl gry sprawił, że goście znaleźli sobie zbyt dużo wolnego miejsca co skrzętnie wykorzystali. Drugi gol dla Sokoła padł w 26 minucie. Bramkę głową po podaniu Mateusza Roszak zdobył Paweł Piceluk, który dziś wystąpił w roli skrzydłowego. Pięć minut później kolejną bramkę mógł zdobyć Zagdański, ale uprzedził go jeden z obrońców Wilczyna, który nieszczęśliwie skierował piłkę do własnej siatki.

Przed przerwą nie zobaczyliśmy więcej goli. Grę utrudniał ulewnie padający deszcz. Ostatnią bramkę zobaczyliśmy dopiero w 62 minucie. Gola po podaniu Zagdańskiego zdobył Grzelak, który przed strzałem zwiódł obrońcę przekładając piłkę na lewą nogę, dzięki czemu miał mnóstwo miejsca na przygotowanie uderzenia. Bramek mogło być więcej, ale zabrakło zimnej krwi. Ze swoich szans nie skorzystali Majer, Kaliszan i Piceluk, a i dobrze grający Grzelak mógł dołożyć przynajmniej jeszcze jedno trafienie.

Kolejny sparing Sokół zagra już w najbliższą sobotę. Tym razem w Kleczewie zagramy z Pogonią Mogilno.

Sokół Kleczew – Wilki Wilczyn 4-1 (3-1)

Łukasz Zagdański 8’, Paweł Piceluk 26’, samobójcza31’, Norbert Grzelak 62’

Sokół: I połowa: Jakub Strzykowski – Olaf Wójtowicz, Dawid Śnieg, Arkadiusz Kaliszan, Tomasz Koziorowski, Arkadiusz Widelski, Konrad Kobylarek, Norbert Grzelak, Mateusz Roszak, Paweł Piceluk, Łukasz Zagdański. II połowa: Jakub Strzykowski – Olaf Wójtowicz, Dawid Śnieg (73’ Adam Frydrychowski), Arkadiusz Kaliszan, Konrad Mechowski, Maciej Adamczewski, Michał Lorencki, Mateusz Majer, Mateusz Roszak (70’ Emanuel Mikołajczyk), Norbert Grzelak (75’ Marcin Stryganek), Łukasz Zagdański (65’ Paweł Piceluk).