GŁÓWNI SPONSORZY:

Wzięcha sposób na Bałtyka!

29 października 2022

W meczu XIV kolejki III ligi Sokół pokonał Bałtyk Gdynia 2-1 i umocnił się na dziewiątej pozycji w ligowej tabeli. Bramki dla Sokoła zdobyli Tomasz Kowalczuk z rzutu karnego oraz Mateusz Wzięch.

Pierwsza połowa spotkania z Bałtykiem nie była porywający widowiskiem. Większość akcji rozgrywała się w środku pola i zupełnie nie było widać, że Sokół gra z czerwoną latarnią ligi. Najbardziej widocznym zawodnikiem ekipy Łukasz Cichosa w pierwszej części był Łukasz Bogajewski, który grając z konieczności na lewej obronie szarpał raz po raz dając sygnał do ataku. Niestety w przodzie Sokół był niemrawy i niemal cała pierwsza połowa bardzo szybko minęła bez celnego strzału. Dopiero w 44 minucie akcja Mateusza Wzięcha przyniosła rzut karny, który na gola zamieniła Tomasz Kowalczuk.

Po zmianie stron Sokół dość szybko zdobył drugiego gola. Piękną indywidualną akcję przeprowadził Mateusz Wzięch, który dryblując w polu karnym obrócił się na piłce i oddał płaski strzał czym zupełnie zaskoczył bramkarza przejezdnych. Dziesięć minut później bliski trzeciego gola był Fabian Grzelka. Napastnik Sokoła dostał prostopadłe podanie i choć mocno popracował, aby oddać to nie miał szczęścia i trafił w słupek.

Zamiast tego w 84 minucie to goście zdobyli gola kontaktowego . Jan Klimek mając dużo miejsca przed polem karnym oddał świetny strzał i Mateusz Koliński nawet nie zdążył zareagować.

Sokół korzystny wynik utrzymał już do końca i za tydzień na wyjeździe powalczy z KP Starogard gdański.

 

Sokół Kleczew – Bałtyk Gdynia 2-1 (1-0)

Tomasz Kowalczuk 44’ (k), Mateusz Wzięch 55’

Sokół: Mateusz Koliński – Łukasz Bogajewski, Adrian Kaliszan, Hubert Kaptur, Patryk Kieliba, Dominik Domagalski, Tomasz Kowalczuk, Mateusz Molewski (63’ Przemysław Jurków), Mateusz Wzięch (88’ Igor Martuszewski), Patryk Janiak, Fabian Grzelka (80’ Adrian Ratajczyk)