Warta Sieradz lepsza w drugim sparingu!

20 lipca 2022

Sokół przegrał mecz sparingowy z Wartą Sieradz 1-3. Jedynego gola dla zespołu Michała Grzywacza zdobył w 5 minucie Łukasz Bogajewski.

Mecz rozpoczął się od mocnego wejścia Łukasza Bogajewskiego. Środkowy pomocnik Sokoła odebrał piłkę w  środku pola i pobiegł na bramkę rywala mając przed sobą tylko bramkarza. Sytuacja bliźniaczo podobna do tej z meczu z Lipnem Stęszew z tą różnicą że tym razem Bogajewski nie pomylił się i pewnie uderzył przy słupku dając Sokołowi prowadzenie.

Później do głosu doszli goście którzy w 22 i 24 minucie zdobyli dwie bramki niestety nie bez pomocy naszych obrońców. Najpierw do bezpańsko pozostawionej piłki dopadł Chachuła a potem Filipiak.

W drugiej połowi mimo kilku zmian obraz gry nie zmienił się. Kilka oskrzydlających akcji to za mało zwłaszcza że nie było chętnych na ich domknięcie. Warciarze za to w 70 minucie wywalczyli rzut wolny po tym jak kilka chwil wcześniej z boiska wyleciał Koliński za bezpardonowy faul na rywalu.

Kolejny sparing Sokół zagra już w sobotę a jego przeciwnikiem będzie Chemik Bydgoszcz.

Sokół Kleczew – Warta Sieradz 1-3 (1-2)

Łukasz Bogajewski 5’

Sokół: Bramkarz testowany – Hubert Kaptur, Damian Siek, Adrian Kaliszan, Oleksandr Nasonov, Tomasz Kowalczuk, Dominik Domagalski, Łukasz Bogajewski, Fabian Grzelka, Mateusz Molewski, Adrian Ratajczyk. W drugiej połowie zagrali także: Patryk Kieliba, Przemysław Jurków, Emanuel Mikołajczyk, Mateusz Koliński, Bartosz Budziak.