Tylko punkt i aż punkt!

28 maja 2022

Sokół Kleczew zremisował przed własną publicznością z KP Starogard Gdański 1-1. Zdobył jeden punkt lub aż jeden punkt. Od 26 minuty zespół Marcina Woźniaka grał w osłabieniu, bowiem dwie błyskawiczne żółte kartki wykluczyły z gry Emanuela Mikołajczyka. Gola dającego remis zdobył jeszcze w pierwszej połowie Marcel Koziorowski.

Sokół mecz zaczął bardzo słabo. Brak Mateusza Molewskiego, kreatora gry ofensywnej spowodował całkowity brak sytuacji strzeleckich. Jedna próba Mikołajczyka na początku meczu to o wiele za mało dla kibiców z Kleczewa. Goście zaś zmuszeni przez sytuację w tabeli od początku zagrali bez kalkulowania. Taki styl gry szybko doprowadził do sytuacji w której to KP objęło prowadzenie. W 12 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową do siatki Sokoła skierował Arkadiusz Korpalski. Na domiar złego Sokół szybko zaczął „łapać” żółte kartki. Dwie z nich trafiły na konto Mikołajczyka, który już w 26 minucie  musiał opuści plac gry. Kolejne bramki dla gości zdawały się być tylko kwestią czasu.

Tymczasem kolegów do gry próbował podrywać Marcel Koziorowski. Niestety pomocnik Sokoła w zapędach do zdobycia gola wyrównującego był osamotniony. Mimo to jeszcze przed przerwą po indywidualnej akcji zdobył bramkę i dał Sokołowi szansę na osiągniecie dobrego rezultatu. Postawa Koziorowskiego w końcowych minutach pierwszej połowy dobitnie pokazała, co znaczy mieć serce prawdziwego Sokoła.

Do drugiej części spotkania Sokół przystąpił dużo bardziej zmotywowany niż kiedy zaczynał grę w jedenastu. Akcje wreszcie zaczęły się zawiązywać i niewiele brakowało by Sokół zdobył kolejnego gola. Najbliżej tej sztuki był Mikołaj Zawistowski, który ładnie przymierzył tuż przy słupku wykonując rzut wolny, ale bramkarz gości wykazał się nie lada refleksem i wybił futbolówkę na rzut rożny.

Aby być sprawiedliwym należy podkreślić, że KP również miało swoje okazje, jednak pomimo ogromnego wysiłku ich akcje często były zbyt przypadkowe, a gdy już piłką trafiała w światło bramki świetnie między słupkami bronił Mateusz Koliński.

Za tydzień Sokół zagra na wyjeździe ze Stolemem Gniewino. Do końca rozgrywek pozostały trzy kolejki.

Sokół Kleczew – KP Starogard Gdański 1-1 (1-1)

Marcel Koziorowski 45’

Sokół: Mateusz Kolinski – Szymon Bartosik, Sebastian Golak, Adrian Kaliszan, Tomasz Ceglewski (63’ Oleksandr Nasonov), Dominik Domagalski (82’ Iwo Nowierski), Tomasz Kowalczuk, Marcel Koziorowski (63’ Mikołaj Zawistowski), Krzysztof Kołodziej (63’ Krzysztof Biegański), Emanuel Mikołajczyk, Miłosz Matuszewski (82’ Omasombo Otoka).