Trzecia wygrana z rzędu. Patrzykąt bohaterem!

23 października 2021

Mamy trzecie zwycięstwo z rzędu i to bez straty gola!! Bohaterem dzisiejszego spotkania na stadionie im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim był Wiktor Patrzykąt, który zdobył pierwszego gola, a przy drugim wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił Krzysztof Biegański. Wygrana cieszy podwójnie, bo Sokół zagrał bez dwóch podstawowych zawodników, Tomasza Kowalczuka oraz Krzysztofa Kołodzieja.

Mecz Sokołowi ułożył się wyśmienicie. Już w pierwszych minutach spotkania po rzucie różnym piłkę w siatce gospodarzy umieścił Wiktor Patrzykąt. Obrońca Sokoła skorzystał z bezpańskiej piłki i uderzeniem zza pola karnego pokonał bramkarza miejscowych. Drugi gola padł również za sprawą Patrzykąta. Ruchliwy defensor wywalczył rzut karny, a jedenastkę bez kłopotu wykorzystał Biegański. Postawa kluczewian bardzo cieszy, bo był to kolejne spotkanie rozegrane pod dyktando Sokoła. Zespół Marcina Woźniaka przez pełne 90 minut kontrolował przebieg gry i był zespołem zdecydowanie przeważającym. Trzy punkty zasłużone.

Wygrana pozwoliła naszej drużynie zachować piąte miejsce w ligowej tabeli, jednak po piętach Sokołowi depcze Unia Janikowo, która dziś rozbiła Błękitnych Stargard 6-1.

KP Starogard Gdański – Sokół Kleczew 0-2 (0-1)

Wiktor Patrzykąt 5′, Krzysztof Biegański 57′ (k)

Sokół: Mateusz Kustosz – Sebastian Golak, Adrian Kaliszan, Szymon Bartosik, Wiktor Patrzykąt, Sebastian Śmiałek, Dominik Domagalski, Mateusz Molewski, Mikołaj Zawistowski (90′ Marcel Koziorowski), Krzysztof Biegański, Adrian Ratajczyk (46′ Oskar Nowak).