Trener, czyli dwunasty zawodnik!

16 października 2021

Kto dziś nie był na meczu niech żałuje. Sokół we wspaniałym stylu pokonał silny zespół Polonii Środa Wlkp. 3-0. Bramki, które zadecydowały o zwycięstwie zdobyli Krzysztof Kołodziej, Krzysztof Biegański oraz z rzutu karnego Tomasz Kowalczuk.

Początek debiutu trenera Woźniaka przed własną publicznością był piorunujący. Trzy potężne ciosy, jakie Sokół zadał Polonii w pierwszym kwadransie gry ustawiły całe spotkanie. Już w piątej minucie wynik spotkania otworzył Krzysztof Kołodziej, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza przyjezdnych. Cztery minuty później idealne prostopadłe podanie wykorzystał Krzysztof Biegański, a trzeciego gola w 16 minucie zdobył z rzutu karnego Tomasz Kowalczuk.

Pod koniec pierwszej połowy Poloniści usiłowali zdobyć choćby jednego gola dającego nadzieję na dogonienie wyniku w drugiej części meczu. Sokół oddał inicjatywę rywalowi, ale gola wbić sobie nie dał. Tuż przed przerwą zespół Marcin Woźniaka stracił Kołodzieja, który doznał kontuzji i murawę opuszczał z pomocą kolegów z drużyny.

W drugiej połowie wszyscy oczekiwali, że Poloniści rzucą się do odrabiania strat, ale nie spodziewali się, że Sokół w swojej talii ma dwunastego zawodnika w postaci trenera Woźniaka. Nowy opiekun kleczewian przez pełne 90 minut podpowiadał swoim zawodnikom, poprawiał ustawienie, instruował i motywował podtrzymując w ten sposób pełną koncentrację drużyny, aż do ostatniego gwizdka.

W dalszych minutach Poloniści długimi fragmentami przeważali, ale nie było w tym dziwnego, bo Sokół skupił się tylko na tym by nie stracić gola. Na murawie obok Domagalskiego, Kowalczuka i Śmiałka pojawił się czwarty defensywny pomocnik Marcel Koziorowski. Taktyka okazała się doskonała, bo średzki zespół choć piłkę posiadał nie był dziś w stanie zrobić z niej większego pożytku.

Zwycięstwo Sokoła okazało się w pełni zasłużone i dzięki trzem zdobytym punktom po trzynastu kolejkach zajmuje piąte miejsce w tabeli.

Sokół Kleczew – Polonia Środa Wlkp. 3-0 (3-0)

Krzysztof Kołodziej 5’, Krzysztof Biegański 9’, Tomasz Kowalczuk 16’ (k)

Sokół: Mateusz Kustosz – Wiktor Patrzykąt, Sebastian Golak, Adrian Kaliszan, Szymon Bartosik, Sebastian Śmiałek, Tomasz Kowalczuk, Dominik Domagalski, Krzysztof Biegański (68’ Marcel Koziorowski), Mikołaj Zawistowski (90’ Miłosz Matuszewski), Krzysztof Kołodziej (45’ Mateusz Molewski)