GŁÓWNI SPONSORZY:

Sport to zdrowie – dbamy o zdrowie psychiczne oraz aktywnie rozwijamy umiejętności sportowe.

20 listopada 2022

Klub Sportowy Sokół Kleczew realizuje projekt pod hasłem „Sport to zdrowie – dbamy o zdrowie psychiczne oraz aktywnie rozwijamy umiejętności sportowe.”

Pod takim hasłem odbywały się zajęcia sportowe z karate dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu konińskiego. W gronie tych osób znaleźli się m.in. pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie, podopieczni Fundacji ,,Mielnica” oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nieborzynie oraz Ignacewie. Był to cykl spotkań prowadzonych przez trenera sekcji karate Zdzisława Nowaka, który wspierany był przez zawodniczki tej sekcji. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej prelekcji na temat karate, a później to już tylko zajęcia na sali gimnastycznej. Podczas tych zajęć uczestnicy poznali ćwiczenia gimnastyczne, nauczyli się prostych pozycji karate, mieli okazję założyć rękawice do walk, ale przede wszystkim prowadzący pokazali im filozofię karate. Uczestnicy doskonale bawili się podczas zajęć. Zaproponowali, aby dalej prowadzić zajęcia. Na koniec każdy uczestnik otrzymał gadżety przygotowane przez Klub.
Kolejne zajęcia już w przyszłą sobotę 22 października 2022 roku o godz. 10.00 na hali sportowej w Kleczewie, al. 600- lecia 21.