GŁÓWNI SPONSORZY:

Sokół wskoczył na podium!

20 listopada 2021

Sokół pokonał w ostatnim tegorocznym meczu Bałtyk Gdynia 2-1 i awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Bramki dla Sokoła zdobyli Mikołaj Zawistowski i Mateusz Molewski.

Mecz poprzedziła wzruszająca chwila podczas której podziękowanie za lata gry dla Sokoła otrzymali Jakub Dębowski, Robert Jędras i Mikołaj Pingot.

Rywalizację lepiej rozpoczęli goście, którzy przez pierwszy kwadrans gry nie pozwalali Sokołowi na zawiązanie choćby jednej akcji. Sami jednak nie stworzyli żadnej, która zagroziłaby bramce strzeżonej przez Mateusza Kustosza. Aż do 23 minuty. Po rzucie wolnym wykonywanym z około 26 metra futbolówkę do bramki Sokoła skierował Fabian Lengiewicz.

Sokół zareagował błyskawicznie i już minutę później doprowadził do remisu. Długie podanie Golaka do Patrzykąta sprawiło, że Sokół w mgnieniu oka znalazł się pod bramką Bałtyku. Prawy obrońca Sokoła po przyjęciu piłki klatką piersiową idealnie wyłożył piłkę Zawistowskiemu, który dziś strzelił swojego trzeciego gola w tym sezonie.

Swoje strzeleckie statystyki poprawił też Mateusz Molewski, który w  drugiej części meczu zdobył piątego gola w tym sezonie. A bramka był przepiękna, bo z rzutu wolnego. Bramkarz gdynian nawet nie drgnął i Sokół mógł cieszyć się z prowadzenia. Wynik meczu mógł być znacznie wyższy, bo Sokół miał jeszcze wiele okazji do podwyższenia rezultatu, lecz piłka choć kilka razy trafiała w poprzeczkę lub słupek to za nic nie chciała wpaść do siatki przyjezdnych.

Dzięki wygranej Sokół awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Swoje spotkanie przegrała Pogoń Nowe Skalmierzyce, która ma gorszy bilans bramkowy. Ze statystycznego punktu widzenia wartym odnotowania jest fakt, że Sokół dysponuje drugą najszczelniejszą defensywą w lidze. Lepszy bilans pod tym względem ma tylko Olimpią Grudziądz.

 

Sokół Kleczew – Bałtyk Gdynia 2-1 (1-1)

Mikołaj Zawistowski 24’, Mateusz Molewski 63’ – Fabian Lengiewicz 23’

Sokół: Mateusz Kustosz – Szymon Bartosik, Wiktor Patrzykąt, Sebastian Śmiałek, Sebastian Golak, Dominik Domagalski, Marcel Koziorowski, Krzysztof Kołodziej (46’ Oskar Nowak), Mateusz Molewski (90’ Dawid Szygenda), Mikołaj Zawistowski (83’ Maksymilian Lisowski), Krzysztof Biegański (79’ Miłosz Matuszewski).