Samobój zadecydował!

7 listopada 2020

Sokół Kleczew pokonał w kolejce Gwardię Koszalin 1-0. Decydujący gol padł w 55 minucie spotkania, gdy piłkę po dośrodkowaniu Konrada Kobylarka do własnej bramki skierował Krystian Krauze.

Mecz z Gwardią był szansą na to by wybić się ze ścisku w tabeli, jakie panuje pomiędzy piątą, a piętnastą lokatą. Choć spotkanie nie było porywające to Sokół zdołał zainkasować trzy punkty i wskoczył na piątą pozycję w lidze. Teraz trzeba czekać, aż sąsiadujący w tabeli rywale odrobią zaległości. Wiele, bowiem spotkań zostało przełożonych.

Pierwsza odsłona meczu to niewiele ciekawych boiskowych wydarzeń. Gra toczyła się głównie w środku i żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie klarownych sytuacji. Dopiero drugie 45 minut przyniosło więcej emocji. Sokół już w 55 minucie objął prowadzenie po tym, jak piłkę do własnej siatki po zagraniu głową skierował Krystian Krauze. W sytuacji tej dogrywać próbował Konrad Kobylarek, który dziś ponownie zagrał od pierwszej minuty. Goście niemal natychmiast mogli odpowiedzieć uderzeniem z ostrego kąta, ale Mateusz Koliński pewnie wybronił.

W 61 minucie dobrym strzałem głową popisał się Dawid Śnieg. Futbolówka powędrował tuż przy słupku, ale spadła na nogi jednego z obrońców i wynik na tablicy nadal wskazywał 1-0 dla Sokoła.

W ostatnim kwadransie spotkania inicjatywa leżała po stronie gwardzistów, którzy usilnie próbowali uratować choćby remis. Sokół zaś nie starał się już atakować, a skupił się głównie na obronie wyniku. Gra się zaostrzyła w konsekwencji czego drugą żółtą, a co za tym idzie czerwona kartkę w 86 minucie meczu ujrzał Tomasz Koziorowski. Gwardia miała szanse wyrównać, lecz Sokół bronił ofiarnie i skutecznie. Dobre zawody w obronie rozegrał Konrad Mechowski, który bezbłędnie zastąpił Szymona Bartosika.

Kolejne spotkanie Sokół rozegra już w środę, gdy spotka się ze Świtem Skolwin Szczecin.

Sokół Kleczew – Gwardia Koszalin 1-0 (0-0)

Krystian Krauze 55’ (sam)

Sokół: Mateusz Koliński – Konrad Mechowski, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Tomasz Koziorowski, Mateusz Roszak, Adrian Ligienza (76’ Marcel Koziorowski), Dominik Chromiński, Konrad Kobylarek (71’ Kacper Osiadło), Maciej Adamczewski, Łukasz Zagdański,