GŁÓWNI SPONSORZY:

Remis z Chojniczanką!

13 lutego 2021

Kolejny sparing za nami. W siódmym meczu kontrolnym tej zimy Sokół zagrał z Chojniczanką Chojnice, zespołem który w czwartkowy wieczór wyrzucił z pucharowej rywalizacji Zagłębie Lubin. W pierwszej jedenastce Chojniczanki z tego meczu zagrali dziś m.in.  Mateusz Klichowicz i Artur Golański. Spotkanie rozegrane zostało na zadaszonej, sztucznej murawie w Toruniu.

Mecz dla Sokoła podobnie jak przed tygodniem zaczął się bardzo źle. Już w 2 minucie gry gola z rzutu wolnego zdobył dla Chojniczanki Artur Golański. Szybko strzelona bramka pozwoliła rywalom na zdominowanie Sokoła na długie fragmenty pierwszej połowy. W 27 minucie Napolov trafił w słupek, lecz chwilę później ten sam zawodnik popełnił błąd w polu karnym faulując jednego z naszych zawodników. Sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Łukasz Zagdański. Radość Sokoła z wyrównania trwała tylko do 44 minuty, bowiem chwilę przed przerwą kolejnego gola dla Chojniczanki zdobył Mateusz Klichowicz.

Druga połowa to wciąż przewaga rywali, ale już nie tak wyraźna. Przynajmniej do 65 minuty w której to Stanisław Wędzelewski za ostre wejście w Artura Golańskiego usunięty został z boiska. Chojniczanka stwarzała sobie sytuacje, a najgroźniejszą z nich w 88 minucie, gdy w poprzeczkę trafił Olaf Nowak. Chwilę potem Sokół groźnie skontrował wywalczając rzut różny po którym gola dającego wyrównanie 2-2 strzelił Adrian Kaliszan.

Chojniczanka Chojnice – Sokół Kleczew 2-2 (2-1)

Artur Golański 2′, Mateusz Klichowicz 44′ – Łukasz Zagdański 31′ (k), Adrian Kaliszan 89′

Zobacz inne aktualności: